SON DAKİKA

Öğretmenler gününüz kutlu olsun..

Öğretmenler gününüz kutlu olsun.. 24 Kasım, 2023 08:05 Güncelleme: 24 Kasım, 2023 08:05 Öğretmenler gününüz kutlu olsun..

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı:

Değerli Öğretmenlerimiz,
Eğitim, toplumların gelişiminde en temel, en etkili araçtır. Bu önemli görevi üstlenen öğretmenler, tarih boyunca bilginin, çağdaşlığın, sevginin, barışın öncüleri, toplumun bütün kesimlerine yol gösteren önder ve örnek insanlar olmuşlardır.
Sizler, her bir öğrencinin hayatında iz bırakan, toplumumuzun geleceğine yön veren kılavuzlarsınız. Bilgiye açılan kapıları aralayarak genç zihinlere ışık tutuyor, nitelikli bireyler olmaları için onları aydınlık yarınlara hazırlıyorsunuz. Her biriniz, öğrencilerinizin hayal gücünü canlandırıyor, onlara yeni ufuklar açıyorsunuz. Öğrencilerinizin hayatında, sadece ders veren değil, aynı zamanda rehberlik eden, sevgiyle sarılan birer rehber olarak yer alıyorsunuz.
Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın, çağın gerektirdiği bilgi ve becerilere sahip olmaları, milli kültür ve tarihimize bağlı, evrensel değerlere açık, aklı hür vicdanı hür kişiler olarak yetişmeleri için bin bir fedakârlıkla çalışan siz değerli öğretmenlerimize minnettarlığımızı ifade etmek istiyor, gösterdiğiniz çaba ve özveri için teşekkür ediyoruz.
Bu duygu ve düşüncelerle Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü ve ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi rahmet ve saygı ile anıyor, emekli olan ve görevinin başında bulunan tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü en içten dileklerimle kutluyorum.

Yorum Ekle