SON DAKİKA

ESKİ TERMİNAL BİNASIDA YIKILDI

Alaplı Belediyesi, şehirlerarası otobüs terminali bilet gişesi işletmecilerinin yeni otobüs terminaline taşınmasının ardından eski otobüs terminal binasının yıkımını da tamamladı. 30 Aralık, 2013 15:34 Güncelleme: 30 Aralık, 2013 15:34 ESKİ TERMİNAL BİNASIDA YIKILDI

Alaplı Belediyesi, şehirlerarası otobüs terminali bilet gişesi işletmecilerinin yeni otobüs terminaline taşınmasının ardından eski otobüs terminal binasının yıkımını da tamamladı.

Yıkım çalışmalarını yerinde takip eden Belediye Başkanı Dr. Nevzat Çimenoğlu, eski otobüs terminali binasında faaliyet gösteren bilet gişesi işletmecilerinin yeni terminal binasına taşınmalarının ardından, eski binanın yıkılarak hafriyatının da kaldırıldığını bildirdi.

Eski otobüs terminali binasının yıkılmasının ardından ortaya çıkan alanda da çevre düzenleme çalışması yapılacağını belirten Belediye Başkanı Dr. Nevzat Çimenoğlu, “Yaklaşık 30 yıllık olan eski şehirlerarası otobüs terminalini yıkarak, ve yeni terminal binasını halkımızın hizmetine sunarak, ilçemizin modern bir görüntüye kavuşması noktasında bir adım daha attık. Eski terminal binasının yıkılmasıyla ortaya çıkan alanda da çevre düzenleme çalışması yapacağız. Bu alanı da modern bir görüntüye kavuşturacağız. “ dedi.

Yeni terminal binasının çevre düzenlemesiyle birlikte hizmete sunulmasının yanında, Karşıyaka Mahallesi’nde kaldırım, yol, refüj, altyapı, aydınlatma ve sosyal alan çalışmalarının devam ettiğini de belirten Başkan Çimenoğlu, “ Karşıyaka Mahallesi’nde ilçemizin girişine yakışan bir çalışma yapıyoruz. Eski Belediye dükkanlarının da yıkılmasıyla ilçemizin girişi daha güzel bir görüntüye kavuştu. Yapılacak çalışmalarla, bu görüntü daha da güzelleşecek. “ dedi.

Yorum Ekle