SON DAKİKA

Dikmen ziyaretlerine son sürat devam ediyor...

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Karadeniz Ereğli Belediye Başkan Aday Adayı Muhittin Dikmen, sivil toplum kuruluşlarına gerçekleştirdiği ziyaretlerine 31 Ekim Salı günü de devam etti. 01 Kasım, 2023 09:54 Güncelleme: 01 Kasım, 2023 09:54 Dikmen ziyaretlerine son sürat devam ediyor...

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Karadeniz Ereğli Belediye Başkan Aday Adayı Muhittin Dikmen, sivil toplum kuruluşlarına gerçekleştirdiği ziyaretlerine 31 Ekim Salı günü de devam etti.
Günün ilk ziyaretini Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği’ne yapan Dikmen, dernek başkanı Mehmet Öztürk ve bazı yöneticilerle görüştü.
Dikmen ziyaretinde yaptığı konuşmada şu görüşleri paylaştı:
“Gazilerimizin ve şehit ailelerinin bir çatı altında bir araya geldiği dernek olmanız, bizlerin de sizleri hayranlıkla takip etmemize sebep oluyor. Gerek siyasî yaşamım gerekse de sivil toplum kuruluşlarında aldığım görevler süresince sizlerle her zaman birlik ve beraberlik içinde çalıştık. Birçok konuda beraber projeler de yaptık. Yıllardır gazilerimiz ve şehit ailelerimizin, birçok alanda sosyal haklarını elde edebilmeleri için çaba sarf ediyorsunuz. Bu vesile ile ben de sizlere teşekkür etmek istiyorum. Dernek olarak sadece ilçemizdeki değil Zonguldak genelindeki gazi ve şehit ailelerini temsil ediyor olmanız, görev ve sorumluluklarınızı da artırıyor. Bu sorumluluklarınızda ve bundan sonra yapacağınız her çalışmanızda sizlere başarı diliyorum. Nasip olur da belediye başkanı olursam sizler de kendinizi asla yalnız hissetmeyeceksiniz. Zaten Karadeniz Ereğli halkı olarak sizleri yalnız bırakmayacağız.”
Muhittin Dikmen’e, ziyareti için teşekkür eden Başkan Mehmet Öztürk de konuğuna dernek olarak yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Öztürk, son dönemlerde okullarda gerçekleştirilen seminerlere katılarak gençlere ülke tarihini ve gazilerle şehitlerin bu vatan için yaptıkları fedakarlıkları anlatmaya gayret ettiklerini söyledi. Öztürk, Dikmen’in, Ereğli halkı tarafından bilinen ve takdir edilen bir isim olduğuna vurgu yaparak, belediye başkanlığına aday olmak istemesinin kendilerini de memnun ettiğini ifade etti.
*
CHP Karadeniz Ereğli Belediye Başkan Aday Adayı Muhittin Dikmen’in ikinci ziyaret durağı da Zonguldak Maden Şehit Aileleri Yaşatma Derneği oldu. Dernek Başkanı Çetin Yiğit ile bir araya gelen Dikmen, 12 bin 500 üyesi bulunan ve ülkede maden şehitlerinin ailelerini bir araya getiren tek dernek olan kuruluşun ilçemiz ve Zonguldak için önemine işaret etti. Dernek olarak gerçekleştirdikleri takdire şayan çalışmaları dolayısı ile Çetin Yiğit’i tebrik eden Muhittin Dikmen kendisi ve belediye başkanı olduğu takdirde hayata geçirmek istediği projelerle ilgili bilgiler sundu.
Dikmen’in tanıdık bir sima olduğunu ve Karadeniz Ereğli’ye belediye başkanı olabildiği takdirde ilçeye büyük hizmetleri olacağına inandığını kaydeden Çetin Yiğit, CHP Belediye Başkan Aday Adayı’na başarı diledi.
*
Zonguldak Maden Şehit Aileleri Yaşatma Derneği’nden sonra da Türk Hava Kurumu (THK) Karadeniz Ereğli Şubesi’ne geçen Muhittin Dikmen, şube başkanı Abdullah Hasçelik ve bazı yöneticilerle bir araya geldi. THK Şubesi ziyaretindeki konuşmasında, Abdullah Hasçelik’in çok değerli bir daire müdürü olduğuna işaret eden; Sosyal Dayanışma Vakfı Müdürlüğünü de ifa eden Hasçelik’ten, birçok sosyal yardım projesinin hayata geçirilmesinde katkı ve destek aldıklarını belirten Dikmen; “Görev yaptığım birçok sivil toplum kuruluşunda, ne zaman bir sosyal yardım çalışması yaptıysak, yardıma ihtiyacı olan vatandaşımıza sizin katkılarınızla ulaşabildik. Ereğli için bugüne kadar çok faydalı işlere imza attınız. Ulaşmanın zor olduğu yüzlerce insanımıza sizin sayenizde ulaşabildik.”, dedi.
Muhittin Dikmen’in sözleri için kendisine teşekkür eden Şube Başkanı Abdullah Hasçelik de konuğuna, yakın vadede THK Karadeniz Ereğli Şubesi olarak hayata geçirmek istedikleri çalışma ve projeler hakkında detaylı bilgiler verdi. Geçmiş dönemlerde ilçede gerçekleştirilen model uçak eğitimi gibi projelerin yeniden gündemlerinde olduğunu kaydeden Hasçelik; “THK Şubesi olarak gençlerimizi kötü alışkanlıklardan korumak adına bazı çalışmalarımız olacak. THK olarak gençlerimiz için elimizden geleni fazlasıyla yapmaya kararlıyız.”, dedi. Hasçelik, ziyaretinden dolayı konuğuna teşekkür etti.
*
CHP Karadeniz Ereğli Belediye Başkan Aday Adayı Muhittin Dikmen’in son ziyaret durağı da Erdemir Vakfı ve Erdemir Emeklileri Derneği (EVEDER) oldu. Partinin eski Karadeniz Ereğli ilçe başkanlarından Hikmet Uzuner’in de kendisine eşlik ettiği ziyarette Dikmen, EVEDER Başkanı Aziz Boy ve dernek yöneticileri ile bir araya geldi.
EVEDER yöneticilerine kendisini tanıtan ve belediye başkanı olduğu takdirde gerçekleştirmeyi düşündüğü çalışmalar hakkında bilgiler sunan Muhittin Dikmen’e EVEDER yöneticilerinin ilgi gösterdikleri gözlendi. Aziz Boy ve dernek yöneticileri konuklarına Ereğli, Erdemir ve yerel siyaset üzerine yoğunluk kazanan sohbet boyunca sorularını sorma imkanı buldular. Dikmen’in CHP camiasında tanınan ve sevilen bir isim olduğuna dikkat çeken Aziz Boy misafirine çıktığı yolda başarı dilerken; “Parti örgütünde yıllarca görev almanız ve örgütü iyi bilen biri olmanız dolayısıyla adaylığınız ayrı bir önem taşıyor. Örgütteki görevleriniz boyunca yaptığınız çalışmaları takdirle takip ediyorduk.”, dedi.
Ziyaret sonrasında EVEDER Başkanı Boy konuğunu derneğin olduğu binanın girişine kadar inerek uğurladı.

Yorum Ekle