SON DAKİKA

Zonguldak geneli internet sitelerine operasyon...

Zonguldak geneli internet sitelerine operasyon... 09 Aralık, 2023 08:37 Güncelleme: 09 Aralık, 2023 08:37 Zonguldak geneli internet sitelerine operasyon...

Zonguldak İl Jandarma Komutanlığı Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nce, (SSM Şb.Md.lüğü) kanunların verdiği yetki çerçevesinde, suç ve suçlularla mücadele amacıyla yapılan çalışmalar ve araştırmalar neticesinde;

            01 – 30 Kasım 2023 tarihleri arasında, Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce; Cumhuriyet Başsavcılıkları koordinesinde internet ve sosyal medya üzerinden işlenen suçlar kapsamında başta Terör Örgütü Propagandası, Uyuşturucu Madde Kullanımını Özendirme, Nitelikli Dolandırıcılık vb. suçları işlediği tespit edilen (23) şüpheli hakkında yasal işlem yapılarak, (11) faili meçhul siber suç olayının aydınlatılması sağlanmıştır.

            İcra edilen Sanal Devriye faaliyetlerinde ise, veri tabanı yurt dışı olan ve yurt içi kaçak yayın yaptığı tespit edilen (257) yasadışı bahis sitesi, (243) müstehcen içeriğe sahip site, (198) uyuşturucu madde kullanımını özendiren site, (239) zararlı yazılım içeren dolandırıcılık amaçlı internet sitesi olmak üzere toplam (937) internet sitesi Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanlığı’na (BTK) bildirilerek olası mağduriyetlerin önüne geçilmesi sağlanmıştır.

            Zonguldak İl Jandarma Komutanlığı olarak, Siber Vatanda vatandaşımızın emniyet ve asayişini sağlamak için suç ve suçlularla mücadelemiz azim ve kararlılıkla devam edecektir.

Yorum Ekle