SON DAKİKA

YRP Merkez İlçe başkanı yönetimi ile beraber istifa etti...

Yeniden Refah Partisi Zonguldak Merkez İlçe Başkanı Servet Zengin ve yönetimi istifa etti. 22 Şubat, 2024 15:36 Güncelleme: 22 Şubat, 2024 15:36 YRP Merkez İlçe başkanı yönetimi ile beraber istifa etti...

Merkez İlçe Başkanı Servet Zengin, istifa gerekçesi olarak "Halka hizmet şehre hizmet yerine mevcut iktidar ve yerel yönetimden ne kopartabiliriz nasıl oy devşirebiliriz siyasetine dönmüş bir anlayışla ilerleyen bu süreçte duyduklarımıza değil gördüklerimize göre hareket etmemiz gerektiği vuku etmiştir" açıklamasını yaptı. 

Servet Zengin istifa ile ilgili olarak yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi:

"25 Eylül 2022  tarihinden bugüne kadar heyecanla ve özveriyle yürüttüğüm yeniden refah partisi merkez ilçe başkanlığı görevimden bugün itibariyle istifa etmiş bulunmaktayım Türkiye'nin ve dünyanın düzeni adına milli görüş ilkelerine  hizmet etmek çabası içerisinde elimizden gelen gayretleri gösterdiğimize inanıyorum gerek teşkilattan  arkadaşlarımızın gerek vatandaşlarımızın sıcak yaklaşımlarından ilgi ve alakalarından dolayı teşekkür ediyor şükranlarımı sunuyorum. 

“GİZLİ PAZARLIKLAR İÇİNDE BULUNMADIK!”

Yönetimlerde görev alma koltuk hesapları yapma yerine mazlumun masumun güçsüzün hakkını savunmaya adaletli olmaya  davaya hizmet etmeyi kendimize ilke edindik.Hiç bir zaman bir talebimiz olmamakla beraber gizli pazarlıklar içinde bulunmadık.
Bazı olumsuzlukları adaletsizlikleri görmezden gelmeleri  yok saymaları üstünü kapatmaları ve seçilmiş bir başkan olarak istişarelerde bulunulmaması etnik ve taraflı siyaset anlayışı ile karşı karşıya kalmamızdan dolayı burada bu görevi yapma imkanımız ortadan kalkmıştır.Halka hizmet şehre hizmet yerine mevcut iktidar ve yerel yönetimden ne kopartabiliriz nasıl oy devşirebiliriz siyasetine dönmüş bir anlayışla ilerleyen bu süreçte duyduklarımıza değil gördüklerimize göre hareket etmemiz gerektiği vuku etmiştir Merkez ilçe teşkilatımız da yapmış olduğumuz istişareler sonucu yönetim kurulu üyelerimizle birlikte  istifa kararı almıştır.Bu güzel emektar şehrimizin bir evladı olarak bu görevimizde hizmet etme imkanımız olamamış olasada bireysel olarak yine şehrimize ve insanlık adına hizmet etmeye aşkla heyecanla devam etmekten ödün vermeyeceğimizi belirtmek isterim.
Merkez ilçe başkanlığı görevim sürece bana destek olan her daim yanımda olan çok kıymetli büyüklerime eşime ve teşkilatta benimle görev alan gönlü güzel dostlarıma çalışmalarımızı  takip eden,  şehrimizin yerel basınına  teşekkür ediyor şükranlarımı sunuyorum.
Saygılarımla."

Yorum Ekle