SON DAKİKA

*Yavuzyılmaz uyardı, yıllardır eksik olan o tabela konuluyor*

*Yavuzyılmaz uyardı, yıllardır eksik olan o tabela konuluyor* 25 Nisan, 2024 21:17 Güncelleme: 25 Nisan, 2024 21:17 *Yavuzyılmaz uyardı, yıllardır eksik olan o tabela konuluyor*


Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, Zonguldak – Ankara karayolunun Yeniçağa kavşağı mevkiinde, Ankara istikametinin otoban bağlantısını gösteren bir yönlendirme tabelasının bulunmamasıyla ilgili Ulaştırma Bakanlığına uyarıda bulundu.

Yıllardır devam eden eksiklikle ilgili olarak Bakanlığa soru önergesi yönelten Milletvekili, “Yeniçağa kavşağının sadece 3 km uzaklığında, Anadolu Otobanı bağlantısı bulunmasına rağmen, bölgede Ankara istikameti ve otoban bağlantı yolu yönlendirmeleri yer almamaktadır bu da özellikle yolu bilmeyen vatandaşlarımızı eski yola yönlendirmekte ve çeşitli karışıklıklara yol açmaktadır” dedi.

Yavuzyılmaz önergesinde, söz konusu kavşağa T tipi levha konulması, levhanın Yeniçağa, Bolu, İstanbul istikametini gösteren kısmına, Ankara istikametinin ve Anadolu E90 Otoyolu bağlantı bilgilerinin eklenmesini talebinde bulunurken, Bakanlık milletvekilinin talebine yanıt verdi.

Ulaştırma Bakanı Abdulkadir Uraloğlu imzasını taşıyan 16 Nisan 2024 tarihli yanıtta; “Söz konusu kavşakta otoyol bilgi mesajı verilmesi için T tipi yön levhası projelendirilmiş olup 2024 yılı çalışma sezonunda yapılması planlanmaktadır” denildi.

Yavuzyılmaz daha öncesinde de Bolu-İstanbul ve İstanbul-Bolu istikameti TEM Otoyolu üzerinde Zonguldak İli yön tabelası olmaması ile ilgili Karayolları 4. Bölge Müdürlüğü ile bir görüşme gerçekleştirmiş, görüşmenin ardından  Düzce gişelerinin çıkışını gösteren levhaya “Zonguldak” ibaresi eklenerek yaşanan karışıklıkların önüne geçilmişti.

Yorum Ekle