SON DAKİKA

Valilikten Bartu Can ile ilgili açıklama...

Valilik, Karadeniz Ereğli'de iç mimar Bartu Can'ın ölümüne ilişkin detaylı tüm bilgileri açıkladı. 06 Mart, 2024 16:52 Güncelleme: 06 Mart, 2024 16:54

Karadeniz Ereğli'de iç mimar Bartu Can'ın cinayete kurban gittiği olaya karşı açıklamalarda bulundu.

DEDEKTİFLER

Zonguldak Valiliği'nden konuya ilişkin açıklama şu şekilde: "Zonguldak ili, Kdz.Ereğli ilçesi, D-010 karayolu üzerinde bulunan Yumurtakayalıkları mevkiine 09.09.2023 tarihinde arkadaşlarıyla kamp yapmak maksadıyla giden B.C. isimli şahsın cansız bedeni arkadaşları tarafından 10.09.2023 günü saat 08.30 sıralarında kamp alanının yaklaşık 50-60 metre ilerisinde bulunmuştur. Yapılan ilk incelemede şahsın ateşli silahla öldürüldüğü tespit edilmiştir. Zonguldak İl Jandarma Komutanlığı tarafından söz konusu olayla ilgili olarak JASAT (Jandarma Dedektifleri), İstihbarat, Siber, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlükleri emrinde görevli personelden oluşan çalışma grubu oluşturularak olayın aydınlatılması için gerekli çalışmalara başlanmıştır.

ALKOL ALDIKLARI TESPİT EDİLDİ

Meydana gelen olayla ilgili olarak yaklaşık (6) ay süren saha araştırması, (22.543) araca ait KGYS/PTS, güvenlik kamerası incelemesi ve alınan tanık beyanlarından söz konusu cinayetin işlendiği bölgede olayın meydana geldiği saatlerde K.A. ve M.Ö. isimli şahısların alkol aldıkları tespit edilmesi üzerine Cumhuriyet Başsavcılığının talimatları doğrultusunda K.A. ve M.Ö. isimli şahıslar 04.03.2024 tarihinde yakalanarak gözaltına alınmıştır.

SUÇUNU İTİRAF ETTİ

Şüpheli şahıslarla yapılan görüşme ve alınan ifade beyanında, K.A. isimli şahıs M.Ö. ile birlikte alkol aldıkları esnada maktul B.C.’ın yanlarına geldiğini, aralarında çıkan tartışma neticesinde K.A.nın yanında bulunan ruhsatsız tabanca ile ateş etmesi suretiyle B.C.’yi öldürdüğünü ve olayda kullandığı suç aleti olan tabancayı bölgede bulunan dereye attığını beyan ederek suçunu itiraf etmiştir.  Adli Makamlara sevk edilen M.Ö. Adli Kontrol Şartıyla serbest bırakılmış, K.A. ise tutuklanarak Ceza İnfaz Kurumuna teslim edilmiştir."

Yorum Ekle