SON DAKİKA

Vali Tutulmaz BATİYAC'ı ziyaret etti

Vali Tutulmaz BATİYAC'ı ziyaret etti 11 Ekim, 2021 16:35 Güncelleme: 11 Ekim, 2021 16:35 Vali Tutulmaz BATİYAC'ı ziyaret etti

Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, Kdz.Ereğli Kaymakamı Mehmet Yapıcı, Kdz.Ereğli lçe Emniyet Müdürü Hasan Ünlü, ve Kdz.Ereğli İlçe Jandarma Komutanı J. Üstğ Ali Akca, Batı Karadeniz İnternet Gazetecileri ve Yazarlar Cemiyeti’ni ziyaret ederek; gazetecilerle sohbet etti.

Cemiyet Başkanı Sina Çıladır ve yönetim kurulu üyeleri, KGK Zonguldak İl Temsilcisi İ.Necati Günay, Avrupa Gazeteciler Cemiyeti Zonguldak İl Temsilcisi Mehmet Öztürk ile birlikte yaklaşık 40 gazetecinin karşıladığı Vali Tutulmaz, gündem konuları ile ilgili gazetecilere bilgi verdi.

“EREĞLİ BASININI YAKINDAN TAKİP EDİYORUM”

Ereğli basınını yakından takip ettiğinin altını çizen Vali Tutulmaz, “Çıkan haberleri arkadaşlar ivedilikle bana ulaştırıyor. Kamuyu ilgilendiren her olaya hassasiyetle yaklaşıyorum. Ancak bazı haberler bilgi veya belgeye dayalı olmuyor. Bunun için maalesef bu haberin de haber değeri yok oluyor. Açık söyleyelim. İddiaya istinaden yapılan haberlerin bizim için bir değeri olmuyor. Gazeteci arkadaşlar bizlerden şeffaflık istiyorlarsa, aynı şeffaflığı bizde sizlerden istiyoruz.”, dedi.

KALABALIK BİR EKİP

BATİYAC’ın kalabalık bir ekip tarafından oluşturulduğunu bunun bir cemiyet için önemli olduğuna vurgu yapan Vali Tutulmaz, “Gördüğüm kadarıyla kalabalık bir ekipsiniz. Ekip ruhuyla hareket etmek önemli”, dedi.

“EKSİKLER GİDERİLDİ, TOKİ’YE GÖNDERİLDİ”

Kdz.Ereğli’de uzun yıllardır kirada olan Hükümet Konağı ve Emniyet Müdürlüğü binaları ile ilgili olarak projedeki eksiklerin giderildiğini ve TOKİ’ye teslim edildiğini ifade eden Vali Tutulmaz; “Binaların ihalelerinin iki aya kadar yapılacağını düşünüyorum. Bu ihaleler sonucunda Kdz.Ereğli’deki bir eksik daha giderilmiş olacak”, şeklinde konuştu.

“FAKÜLTE BİNALARI İÇİN SON ADIM”

Kdz.Ereğli Devlet Hastanesi eski arazisine yapılması planlanan Fakülte binaları konusunda da gazetecilere bilgi veren Vali Tutulmaz; İTÜ’den projelerin geldiğini, birkaç eksik dışında herhangi bir eksik kalmadığının altını çizerek; “Her hafta konuyla ilgili toplantı yapılıyor. Tüm eksiklikler giderildi. BEÜ’den bir heyet gelip, alanı inceleyecekler ardından start verilmiş olacak”, dedi.

Yorum Ekle