SON DAKİKA

Vali Hacıbektaşoğlu: İyi Günde, Kötü Günde Hep Beraber Olacağız

Vali Hacıbektaşoğlu: İyi Günde, Kötü Günde Hep Beraber Olacağız 26 Aralık, 2023 15:18 Güncelleme: 26 Aralık, 2023 15:18 Vali Hacıbektaşoğlu: İyi Günde, Kötü Günde Hep Beraber Olacağız

Zonguldak Valisi Osman Hacıbektaşoğlu, Kdz. Ereğli Belediyesi’ni ziyaret ederek Belediye Başkanı Halil Posbıyık’a iade-i ziyarette bulundu. Vali Hacıbektaşoğlu, 19 Kasım’da yaşanan felaket nedeniyle Ereğli halkına bir kez daha geçmiş olsun dileklerini iletti; “İyi günde, kötü günde hep beraber olacağız” dedi.

Zonguldak Valisi Osman Hacıbektaşoğlu, Zonguldak Valiliği görevi nedeniyle kendisine yapılan ziyaretler kapsamında Kdz. Ereğli Belediyesi’ni ziyaret ederek Başkan Halil Posbıyık’a nezaket ziyaretinde bulundu.

Zabıta Karşılama Mangası eşliğinde beraberinde belediye başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri ve daire müdürleriyle birlikte belediye girişinde çiçekle karşıladı. Başkanlık makamında bir süre devam eden ziyarette İlçe Kaymakamı Mehmet Yapıcı, Emniyet Müdürü Hasan Ünlü ve Jandarma Komutanı Ali Akça’da yer aldı.

Başkan Posbıyık, Vali Hacıbektaşoğlu’nu Kdz. Ereğli Belediyesi’nde ağırlamaktan mutlu olduklarını belirtti. Ziyarette, 19 Kasım’da meydana gelen büyük afet ve kent gündemine ilişkin konular görüşüldü.

VALİ HACIBEKTAŞOĞLU: İYİ GÜNDE, KÖTÜ GÜNDE HEP BERABER OLACAĞIZ

Ziyaret sonunda bir değerlendirmede bulunan Vali Hacıbektaşoğlu, Kdz. Ereğli halkına tekrar geçmiş olsun dileklerini ileterek şunları söyledi:

“Kdz. Ereğli’de olmaktan, sayın başkanımızla, çok kıymetli meclis üyeleri, Ereğli Belediyesi çalışanlarıyla ve sizlerle olmaktan çok mutluyuz. Tabi 19 Kasım’da büyük bir felaket yaşadık. Kasırga ötesi tornado dedikleri bir iklim olayı yaşadık. Maalesef bir gemimiz burada mendireğin dışında battı. Yine 3 vatandaşımız hayatını kaybetti. Sonrasında gelen yine heyelanlar, felaketler böyle bir dönem yaşadık. Sayın başkanla tabi, sizlerle hep beraberdik, sahadaydık, çok görüştük ama bu hengamede başkana uğrayamamıştık. Sayın başkanımıza bir selam vermek, iade-i ziyaret yapmak üzere geldik. Tekrar bu vesileyle tüm Ereğli’ye, Zonguldak’a, bütün vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyoruz. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyoruz. Kayıp yakınlarına sabır diliyoruz. Henüz ulaşamadığımız 7 kaybımız var. Onları da arkadaşlarımız ilk günden, andan itibaren canla başla çalışıyorlar, arıyoruz. Bu arada şehitlerimiz var. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Onları rahmetle anıyoruz. Bu felaketlerde ilk andan itibaren Sayın Cumhurbaşkanımız, Sayın İç İşleri Bakanımız, Sayın bakanlarımız, Ulaştırma Bakanımız, Bakan Yardımcımız, AFAD Başkanımız, Sayın milletvekillerimiz, iktidar-muhalefet tüm milletvekillerimiz bütün dikkatimiz, aklımız, yüreğimiz buradaydı. En başta Ereğli’de olmak üzere tüm Zonguldak’ta afet yerlerindeydi. Yaralar çok kısa zamanda sarıldı. Sarılmaya devam ediyor. Tabi bazı işler var mesela Gülüç vadisi, diğer çaylarımız, afete, taşkına maruz bölgelerimizde uzun dönem çalışmalar devam ediyor. Birçok yatırım yapılıyor. İlgili kurumlar, DSİ, Karayolları, AFAD, belediyelerimizle büyük bir çalışma var. Kısa günde yapılacak her şey yapıldı. Çalışmalar halen devam ediyor, uzun dönem çalışmaları yoluna girdi, biz her zaman iyi günde kötü günde hep bir arada olacağız. Beraber olacağız. Tekrar geçmiş olsun. Bizi çok sıcak karşıladı sayın Başkanımız, Ereğli, Zonguldak. Arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum.”

Başkan Posbıyık, ziyaret anısına Vali Hacıbektaşoğlu’na Alemdar Gemisi’nin tablosunu ve kenti tanıtan çeşitli hediyeler takdim etti. Kadın Gücü Kooperatifi Yönetim Kurulu Üyesi Yaşare Aydın’da kadınların el emeğiyle hazırladığı ürünlerden bir sepet takdiminde bulundu.

Yorum Ekle