SON DAKİKA

Usulsüz tahsis iptali mahkemeden döndü

Usulsüz tahsis iptali mahkemeden döndü 20 Ekim, 2023 22:09 Güncelleme: 20 Ekim, 2023 22:09 Usulsüz tahsis iptali mahkemeden döndü

Alaplı Organize Sanayi bölgesi Yönetiminin sudan sebeplerle iptal ettiği tahsis’e mahkeme ‘dur’, dedi.

Alaplı Organize Sanayi bölgesi yönetimi tarafından inşaat için ek süre uzatımı vermeden iptal ettiği MCC Mühendislik İnşaat Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti’ye ait olan alana mahkeme kararıyla tedbir kararı koyuldu.

MCC Mühendislik firmasının milyonlarca TL’lik yatırımını hiçe sayıp tahsis’i iptal etmesinin yanında iptal kararından yalnızca kısa bir süre davanın sonuçlanması beklenmeden aynı alanı Ays Mühendislik Çelik İmalat Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi’ne tahsis etmesi kafalarda soru işaretine sebep olurken; Alaplı OSB yönetiminin yanlış kararı sonrası her iki yatırımcının da mağdur ettiği gerçeği gün yüzüne çıktı.

“MAHKEME ‘FAALİYETİ DURDUR’, DEDİ.”

Mahkeme sürecinde olan bir alanı başka bir yatırımcıya tahsis ederek; büyük risk alan Alaplı OSB Yönetimi mahkemenin ihtiyati tedbir kararı sonrası yeni yatırımcı AYS Mühendisliğe, kararı bildirmek zorunda kaldı.

10.10.2023 tarihinde yapı ruhsatını alan AYS Mühendislik o tarihten bugüne, alan için yaklaşık 50 milyon TL’lik yatırım yaptığını iddia etti.

Alaplı OSB Müdürü Özkan Demir’in süreci hakkaniyetsiz yönetmesi sonrası alınan karar, her iki yatırımcıyı da mağdur ederken; milyonlarca TL kamu zararına yolaçtığı belirtildi.

Yorum Ekle