SON DAKİKA

TEK SORUN DİYALOGSUZLUK

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kdz.Ereğli Belediye Başkan adayı Mevlüt Özdemir beraberinde MHP İl Yönetim Kurulu üyesi Asım Tazegül, Belediye Meclis üyesi aday adayları Ali Toprak, Yakup Yıldırım, Batı Karadeniz Deniz Ticaret Odası Başkanı İrfan Erdem'i ziyaret etti. 23 Ocak, 2014 16:56 Güncelleme: 23 Ocak, 2014 16:56 TEK SORUN DİYALOGSUZLUK
Adaylığın açıklanmasının ardından ilçede bulunan kurum, kuruluş, sivil toplum örgütleri, işadamlarını ziyaret ettiklerini belirten Özdemir, ilçede diyalog eksikliğinin ciddi anlamda her noktada hissedildiğine dikkat çekti. Ereğli'nin sorunlarının tespiti ve çözüm önerileri için kaynağından bilgi almak istediklerini bu anlamda Batı Karadeniz Deniz Ticaret Odası'na ziyaret gerçekleştirdiklerini açıklayan Özdemir konuşmasında şu ifadelere yer verdi:
"KAYNAĞINDAN BİLGİ EDİNİYORUZ"
"Ereğli'deki sivil toplum örgütleri, odaları, vakıfları, dernekleri ziyaret ediyoruz. Ereğli'nin problemlerine ilişkin kaynağından fikir elde etmek istiyoruz. Ereğli'de siyaset farklı bir hale geldi. Kurumlar arası işbirliği yok. Geçtiğimiz günlerde ziyaret ettiğimiz bir kurumda bize Ereğli'nin acilen limana ihtiyacından bahsedilirken, Liman İdaresi Başkanlığına gittiğimizde, 'kardeşim zaten liman kapasitemiz yüzde 40 siz liman alıp de ne yapacaksınız?' gibi bir düşünce ile karşılaştık. Bir kere daha şunu öğrendik ki Ereğli'de kurumlar, siyaseten belediyemiz olsun hükümet yetkilileri olsun bir takım fikirler beyan edilirken işin kaynağından mercihinden fikir alınmıyor. Biz bütün kamu kuruluşlarını dernekleri en küçük sivil toplum örgütünden en büyüğüne kadar gidelim nedir problem sorunlar nasıl çözülür bunları öğrenelim ki biz de siyasi söylemlerde bulunurken bu verilere dayalı olarak konuşalım. Ziyaret edelim dedik neler kullanmamız gerektiğini hangi hadiseleri ön plana çıkartalım işin kaynağından duayeninden duymak istedik.
"BİZ BUNU ÖRNEK EDİNDİK"
"...Ereğli'de biz gezdiğimiz gördüğümüz şu kurumlar arası diyalog kalmamış. İnsanlar söylemlerde bulunurken işin kaynağından bilgi akışı elde edinmiyorlar. Biz bunu bir örnek edindik. İnşallah bizden sonraki siyasiler de bu şekilde hareket ederler. Bilgi alıp öyle topluma bilgi verirler. Ereğli ile alakalı sosyal ve coğrafi projeler kapsamında projelerimiz var. Kent meydanı, Atatürk Kültür Merkezi, ilçenin güzelleşmesi adına bir takım sosyal projeler her belediyenin yapması gereken görevlerdir."
"30 YILDIR BİR ŞEY BAŞARILAMAMIŞ"
"...Karabük Belediyesi 4 yılda başarmış herşeyi Ereğli'de 30 yılda birşey başarılamamış. Biz Ereğli gelişsin diyoruz. Ereğli'nin belediye bütçesi bunun için önemli asıl önemli olan istihdamdır. Siz şehrin her tarafını taştan altından yapsanız birşey değişmiyor insanlarımız aç kalmayacak"
"MHP İÇİN DOĞRU ADAYSINIZ"
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden ve MHP'nin Ereğli'de aday olarak Mevlüt Özdemir'i göstermesini olumlu bulan Batı Karadeniz Deniz Ticaret Odası Başkanı İrfan Erdem de konuşmasında şunları söyledi:
"Siz MHP için doğru adaysınız bu bir, ikincisi ise politika zordur, adaylık zordur, yürek, özveri, zaman ister. Dünyada en kıymetli şey zamandır. Bunun için siz de Ereğli'ye kurduğunuz marketler zinciri için de diğer iş kollarında da büyük hizmetlerde bulundunuz. Ereğli'de bunun önünü açtınız nerden baksanız 150 kişiye iş veriyorsunuz"
Yorum Ekle