SON DAKİKA

Tartışma yumruklu kavgaya döndü..

Tartışma yumruklu kavgaya döndü.. 08 Eylül, 2023 04:18 Güncelleme: 08 Eylül, 2023 04:18 Tartışma yumruklu kavgaya döndü..

Karadeniz Ereğli Belediye Meclisi Eylül ayı ikinci birleşimi gergin geçti. Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın satmak istediği arsaya ret oyu veren MHP’li meclis üyesi Sertan Kuzu ile gergin anlar yaşanmasına neden oldu.
Ereğli Belediye Meclisi ikinci birleşiminde satılmak istenen Kışla Kamyon Garajı tartışmalara neden oldu. Satış kararı çıkmayınca dün meclisi kapatıp salonu terk eden Posbıyık bugün ise mecliste de ret oyu veren meclis üyelerini eleştirdi.
Meclis toplantısının bitmesine ardından gerginlik salon dışına taştı.
İddialara göre, Başkan Posbıyık’ın meclis çıkışında MHP’li Kdz. Ereğli Belediye Meclis Üyesi Sertan Kuzu ile CHP’li meclis üyesi Emrah Karaarslan’a “Siz müfterisiniz” diyerek alandan ayrıldı. Daha sonra ise Gökhan Günay ve Cengiz Güneş ile Sertan Kuzu arasında tartışma başladı. Tartışma kısa sürede yumruklu kavgaya döndü. Diğer meclis üyelerinin araya girmesi ile kavga yatıştırılırken Gökhan Günay ve Cengiz Güneş meclis salonuna alındı. Saldırıya uğrayan meclis üyesi Sertan Kuzu’nun şikâyetçi olacağı öğrenildi.

Yorum Ekle