SON DAKİKA

SÖZLEŞMENİN İLK OTURUMU YAPILDI

Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları (ERDEMİR) T.A.Ş ile şirkette yetkili Türk Metal Sendikası arasında yaklaşık 5000 işçiyi kapsayan 25. Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinin ilk oturumu yapıldığı bildirildi. 04 Aralık, 2013 10:58 Güncelleme: 04 Aralık, 2013 10:58 SÖZLEŞMENİN İLK OTURUMU YAPILDI

Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları (ERDEMİR) T.A.Ş ile şirkette yetkili Türk Metal Sendikası arasında yaklaşık 5000 işçiyi kapsayan 25. Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinin ilk oturumu yapıldığı bildirildi.

Sendikanın “www.turkmetalkdzeregli.org” isimli resmi internet sitesinde yer alan haber şöyle:

"Erdemir ile sendikamız Türk Metal arasında gerçekleştirilecek olan 25. Dönem Toplu İş Sözleşmesinin ilk oturumu yapıldı. 2 Aralık’ta İstanbul’daki MESS binasında saat 14.00’de başlayan oturumda, gündemdeki 24 idari madde görüşüldü.

Görüşülen maddelerden 23’ü üzerinde anlaşma sağlanırken, bir madde ise bir sonraki toplantıya bırakıldı.

Türk Metal Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Aslıyüce, Türk Metal Sendikası Şube Başkanı Yusuf Ziya Odabaş, Türk Metal Sendikası Toplu Sözleşme Daire Başkanı Oğuz Bedir, Şube Sekreteri Metin Ercan, Şube Mali Sekreteri Sedat Taşdelen, Baştemsilci Yakup Yılmaz, Erdemir üst düzey yöneticileri ile MESS temsilcilerinin katıldığı toplantıda bir sonraki oturumun, 24 Aralık’ta aynı yerde ve aynı saatte yapılması kararlaştırıldı."

 

Yorum Ekle