SON DAKİKA

Sezer'den FED ve Huzurevi ziyareti..

Sezer'den FED ve Huzurevi ziyareti.. 27 Mart, 2024 17:36 Güncelleme: 27 Mart, 2024 17:36 Sezer'den FED ve Huzurevi ziyareti..

ENGELLİLERİMİZ İÇİN YETERLİ ALANLAR YOK

Engelli vatandaşlara yaşam alanları oluşturmak belediyenin en temel görevleri arasında olduğunu ve onlara en iyi şekilde hizmet verecek sosyal alanları ve onların yaşamlarını kolaylaştıracak alanları oluşturmakta kendi belediye başkanlığı dönemlerinde yapılan çalışmaların öncü olacağını söyledi.

 Ereğli Belediye Başkan Adayı İbrahim Sezer, Engelli Rehabilitasyon Merkezleri gibi özel alanları oluşturma da planlama da belediyenin işi olduğunu ve bu alanları oluştururken yatırımlar noktasında devletin desteğinden faydalanacaklarını belirtti.

YAŞLILARIMIZI VE ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZI MİSAFİR EDECEĞİZ

Ayrıca Sezer, Ereğli’de yaşayan vatandaşların evlerinde engelli bir birey ya da kendi ihtiyaçlarını kendi karşılayamayacak kadar yaşlı bir birey var ise, onların çalışma saatlerinde ya da başka durumlarda, engelli ya da yaşlı olan bireyin gündüz vakitlerinde, belediye bünyesinde misafir edebileceğimiz, bizim de üzerinde çalıştığımız, elimizde mevcut olan projelerimize uygun Yaşlı ve Engelli Bakım Merkezlerinin kurulması gerektiğini söyledi. İbrahim Sezer konuyla ilgili olarak:

“Bu projeleri hayata geçirmek Belediyenin özellikle bizim öncelik verdiklerimizden bir tanesi” dedi.

BU NÜFUSA BU KREŞ YETERLİ GELMİYOR

Kreşlerin çoğaltılması konusunda hazırladığı mahalle projelerinden de bahseden, Sezer konuşmasında:

“İçerisinde Kreşleri barından ayrıca yine içerisinde Düğün ve Nikah Salonlarının olduğu, çevresinde yeşillendirilmiş oturma ve buluşma ve etkinlik alanlarıyla zenginleştirilmiş, açık hava sinemasının da yer aldığı projelerimiz var. Kesinlikle büyük mahallelerde yapacağımız projelerde Kreşlerimiz de yer alacak. Mevcut Belediye’nin bir Kreş uygulaması var. Ama bunların sayısının arttırılması lazım. Çünkü Ereğli 40 yıl önceki 50bin nüfuslu Ereğli değil. Şu an 120 Bin nüfusa sahip. Bu nüfusa bir düğün salonu, bir kreş, bir kültür salonu yetmez. Biz bunların sayısını artırarak aktif şekilde hizmet verilecek “

SANATA VE SANATÇILARIMIZA DİZİKİ ALANLAR İNŞA EDECEĞİZ

Ereğli sanat ve sanatçı yönünden bir değeri olan şehir olduğuna da değinen Belediye Başkan Adayı İbrahim Sezer, Ereğli’de 3-4 tane musiki cemiyetinin olduğunu, bu ve bunun gibi sanatla uğraşan vatandaşların kendilerini sergileyebilecekleri fiziki alanlara ihtiyaç duyduklarını ve yapacağı projelerle bu eksikliklerin giderileceğini söyledi.

ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZ İÇİN ÇOK PROJEMİZ VAR

Kdz.Ereğli Belediye Başkan Adayı İbrahim Sezer ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Saadet Oruç yönetim kurulu üyeleri Ereğli Engelliler Derneğini ziyaret etti. Ereğli Belediye Başkan adayı İbrahim Sezer “İlçemiz ve köylerinde yaşayan engelliler ve onların sorunları hepimizin sorunudur. Onların dertleriyle dertlenmek, ihtiyaçlarını gidermek siyasi bir konu değil, insani bir görevimizdir. Hepimiz birer engelli adayıyız. Engelliler bedende değil vicdandadır. Bu anlayışımız ile toplumun her kesiminin engellilere karşı gereken saygı ve desteği göstermesi gerekmektedir. Şu an için engelli vatandaşlarımızın yaşamlarını kolaylaştırıcı tesisler yeterli sayıda değil. Engelli vatandaşlarımız için birçok projeler hazırladık. Onların yaşamlarını kolaylaştırabilecek, yaşam standartlarını en üst seviyeye çıkaracak bu projeleri, başkanlığa geldiğimiz andan itibaren hayata sırayla geçirmeye başlayacağız.” dedi.

Dernek Başkanı İsmail Şentürk Ereğli Belediye Başkan adayı İbrahim Sezer ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ile yönetim kurulu üyelerine, ziyaretlerinden dolayı memnuniyetini ifade ederek, engelliler adına teşekkür etti.

Yorum Ekle