SON DAKİKA

Sertan Ocakçı CHP’den aday adayı oldu

Kdz. Ereğli'de CHP İlçe Başkanlığı ve Belediye Meclis Üyeliği yapan Sertan Ocakcı, Kdz. Ereğli Belediye Başkanlığına aday adayı oldu. 28 Kasım, 2023 19:54 Güncelleme: 28 Kasım, 2023 19:54 Sertan Ocakçı CHP’den aday adayı oldu

Ereğli ilçesinde Mimarlar Odası Başkanlığının yanı sıra 2014-2019 yılları arasında Cumhuriyet Halk Partisi'nden (CHP) Belediye Meclis Üyeliği (Grup Başkanlığı, 2015 yılından 2019 yılına kadar da CHP İlçe Başkanlığı yapan ve 2019 yılında yapılan Yerel Seçimlerde Belediye Başkanlığına aday adayı olan Yüksek Mimar – İnsan Kaynakları Yönetim Uzmanı Dr. Şerif Sertan Ocakcı, bugün kalabalık bir katılımla Belediye Başkan aday adaylığını açıkladı. Ocakcı, aday adaylığına katılımın yoğun olması nedeniyle konuşmasını parti binası girişinde yaptı.

Konuşmasına, aday adaylığı açıklamasında kendisini yalnız bırakmayanlara teşekkür ederek başlayan Ocakcı; ilçedeki Atatürk Kültür Merkezi ve Cumhuriyet Halkevleri gibi projelerin kendi eserleri olduğunu ve bunları belediyeye bilabedel (bedel almadan) yaptığını söyledi.

Özel ve engelli bireylerin, kendisi için çok özel insanlar olduğunu vurgulayan Ocakcı; "Biz öldükten sonra evlatlarımıza kim bakacak? Evlatlarımızdan önce ölmeyelim diye dua eden anne babalar var. Elbette ki üzülüyoruz. Ama burada belediyelerin devreye girmeleri lazım. Belediye Başkanı olursam, bu özel bireylerimiz için bir köy oluşturacağım. Bu insanlar, anne babalarını veya kendileriyle ilgilenen yakınlarını kaybetseler de belediye olarak biz sahip çıkacağız. Kimsenin gözü arkada kalmayacak" dedi. Ocakcı'nın bu projesi, uzun süre alkışlandı. Ocakcı, diğer projelerini ise aday gösterilmesi halinde açıklayacağını söyledi.

Ocakcı'nın ardından kısa bir konuşma yapan CHP İlçe Başkanı Ali Kocamanoğlu ise "CHP kazanacak, Türkiye kazanacak, her şey çok güzel olacak" dedi.

Konuşmalarından ardından, partililer ve vatandaşlar Sertan Ocakcı'yı tebrik edip, hayır olsun temennisinde bulundular.

Yorum Ekle