SON DAKİKA

Şehit Madenci Son Yolculuğuna Uğurlandı

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Armutçuk Müessese Müdürlüğü’ne bağlı maden ocağında meydana gelen göçükte şehit olan maden işçisi Ramazan Yıldırım (45), Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Ormanlı beldesinde düzenlenen cenaze töreni ile son yolculuğuna uğurlandı. 14 Eylül, 2023 15:34 Güncelleme: 14 Eylül, 2023 15:34 Şehit Madenci Son Yolculuğuna Uğurlandı

TTK Armutçuk Müessese Müdürlüğü’nde 13 Eylül 2023 tarihinde meydana gelen göçükte maden işçisi Ramazan Yıldırım şehit oldu, 6 maden işçisi ise yaralandı. Evli ve 3 çocuk babası 23 yıllık maden işçisi Yıldırım için 14 Eylül 2023 tarihinde Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Ormanlı beldesinde cenaze töreni düzenlendi.

Cenaze törenine, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Abdullah Tancan, Zonguldak Valisi Osman Hacıbektaşoğlu, AK Parti Zonguldak Milletvekilleri Muammer Avcı ve Saffet Bozkurt, CHP Zonguldak Milletvekilleri Deniz Yavuzyılmaz ve Eylem Ertuğrul, TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay, Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Hakan Yeşil, TTK Genel Müdür Vekili Muharrem Kiraz, belediye başkanları, siyasi parti temsilcileri, TTK Genel Müdür Yardımcıları ve müessese müdürleri, GMİS Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, Genel Sekreter Yener Arslanbuğa, Genel Mali Sekreter Yalçın Yiğit, Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Tayfun Demir, GMİS Armutçuk Şubesi Başkanı Şanver Turan ve Armutçuk Şube Yöneticileri, GMİS’e bağlı şubelerin başkan ve yöneticileri, siyasi parti temsilcilerin ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, şehidin ailesi ve yakınları, maden işçileri ve vatandaşlar katıldı.

Yıldırım, öğle namazının ardından kılınan cenaze namazı sonrası Kdz. Ereğli ilçesine bağlı Başören köyünde toprağa verildi.

 

Yorum Ekle