SON DAKİKA

Oyuncak evi’nde yeni yılın ilk atölye takvimi açıklandı

Oyuncak evi’nde yeni yılın ilk atölye takvimi açıklandı 20 Aralık, 2021 10:40 Güncelleme: 20 Aralık, 2021 10:40 Oyuncak evi’nde yeni yılın ilk atölye takvimi açıklandı

Kdz. Ereğli Belediyesi Oyuncak Evi Ocak 2022 Atölye Programı açıklandı. Bu ay da çocuklar için ilgi çekici, eğlenceli ve eğitici çalışmalar var. Taş boyama aktivitesi yapılacak, ahşap köy evi montaj ve boyama çalışması gerçekleştirilecek. Çamura şekil verilip seramik üretilecek; masallarla, öykülerle birleştirilecek. Ayrıca bu ay konular arasında spor da var. Çocuklar, Türkiye’nin ilk yerli ve milli resmi spor branşı olan Hemsball’la tanışacak. 

Kdz. Ereğli Belediyesi Oyuncak Evi’nin yeni yılın ilk atölye takvimi şöyle:

Ocak 2022 atölye programı

8 Ocak Cumartesi

      Saat:  11.00 – 12.30

Katılım için belirlenen yaş grubu: (6-9)

Konu: Taş boyama atölyesi

Eğitmenler: Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmenleri

Ümmühan Aydın Katı

Şehnaz Güldalı

Deniz kenarında ayağımıza takılan, kumların arasına saklanan taşlar birer uğur böceği, balık ya da yavru penguen olabilir! Yassı taşları çizerek boyayarak sevimli hayvancıklara dönüştüreceğiz.

(Boya çalışması yapılması nedeniyle gerek duyanlar uygun bir önlük getirebilirler.)  

(Bu çalışma Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile işbirliği çerçevesinde gerçekleşmektedir.)

 

15 Ocak Cumartesi 

Saat:  11.00 – 12.30

Katılım için belirlenen yaş grubu: (4-12)

Konu: Hemsball öğreniyoruz

Eğitmen: Antrenör Ebru Yapıcı

Bir babanın kızıyla oynarken keşfettiği ve 2011 yılından bu yana resmi spor branşı olarak kabul edilen ‘Hemsball’la tanışıp ikişer kişilik ekipler halinde oynuyoruz. Hem kurallarını öğreniyor, hem de hareketli ve eğlenceli zaman geçiriyoruz.

 

22 Ocak Cumartesi

Saat: 11.00 – 12.30

Katılım için belirlenen yaş grubu: (7 -10)

Konu: Ahşap oyuncak montaj ve boyama atölyesi

Eğitmen: Oyuncak Tasarımcısı ve üreticisi Ümit Ansen

Ahşaptan ev yapıp önüne yine ahşaptan renk renk mantarlar yerleştiriyoruz. Masif ahşabı ve boyalarını tanıyoruz, önceden hazırlanmış uygun tahta parçalarını birleştiriyor, boyuyor, oyuncağa dönüştürüyoruz.

 

29 Ocak Cumartesi

Saat: 11.00-13.00

Katılım için belirlenen yaş grubu: (6-10)

Konu: ‘Killenmek Güzeldir’ seramik atölyesi

Eğitmen: Seramik Sanatçısı Ayşe Hindistan

(Bu çalışma, Atölye Anka bünyesinde çalışan seramik sanatçıları tarafından gerçekleştirilecek)

Çamura şekil verip, onu sanat eserine dönüştürmenin yol hikayesini öğreneceğiz. Ellerimiz ‘kil’lenecek, toprak sanata dönüşecek. Ve biz de bunun bir parçası olacağız. Hikayelerimiz ve sürprizlerimiz de var.

 

Atölye çalışmalarından yararlanılabilmesi için velilerin 0372 310 01 44 No’lu telefonla arayıp form doldurması ve imzalaması gerekiyor.

Veliler atölye sırasında çocukları teslim edecekler. Atölye bitiminde çocuğu teslim alacak kişinin kimlik bilgileri önceden Oyuncak Evi yönetimine iletilecek ve kimlik gösterildikten sonra çocuklar teslim edilebilecek.

Atölyeler pandemi koşulları nedeniyle en fazla 15 kişiyle sınırlı olacak. Talebin yoğun olması durumunda yeni tarihler belirlenecek. 

 

Yorum Ekle