SON DAKİKA

Orman görevlilerine saldırdı, gözaltına alındı..

Ereğli'de kaçak odun kestiği ihbarı üzerine evinde ev sahibi arama yapmak isteyen orman görevlilerine saldırınca gözaltına alındı. 20 Ocak, 2023 20:39 Güncelleme: 20 Ocak, 2023 20:39 Orman görevlilerine saldırdı, gözaltına alındı..

Ereğli'de kaçak odun kestiği ihbarı üzerine evinde ev sahibi arama yapmak isteyen orman görevlilerine saldırınca gözaltına alındı. Gözaltına alınan şahsın yakınları Kızılca karakoluna giderek zorluk çıkarınca gözaltı sayısının artmasına neden oldu.

Olay ilçeye bağlı Hamzafakıhlı Mahallesinde meydana geldi. İddiaya göre ormandan kaçak kesim yaptığı iddiası ile şikayet edilen Y.K., şikayet üzerine gelen ve evi aramak isteyen orman görevlileri ile tartışmaya başladı. Tartışma sırasında orman görevlilerinin üzerine yürüyen ve kavga eden Y.K. haber verilen Jandarma ekiplerince gözaltına alındı. İfadesi alınmak üzere Kızılca Karakol Komutanlığı’na götürülen Y.K. nin gözaltına alındığını duyan yakınları karakol önünde toplandı. Askerlerle tartışmaya başlayan ve sözlü sataşmalarda bulunan S.K., O.G., O.K. ve O.C. de gözaltına alındı. Karakolda ifadeleri tamamlanan 5 kişi daha sonra adliyeye sevk edildi. Savcılık makamınca mahkemeye sevk edilen 5 kişi adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

Yorum Ekle