SON DAKİKA

Öğretmenevi'nde bayramlaşma programı düzenlendi.

Öğretmenevi'nde bayramlaşma programı düzenlendi. 10 Nisan, 2024 17:10 Güncelleme: 10 Nisan, 2024 17:10 Öğretmenevi'nde bayramlaşma programı düzenlendi.

Ramazan Bayramı nedeniyle Karadeniz Ereğli Kaymakamlığı tarafından Öğretmenevi'nde bayramlaşma programı düzenlendi. 

Kaymakam Mehmet Yapıcı, AK Parti Zonguldak Milletvekili Saffet Bozkurt, CHP Zonguldak Milletvekili Eylem Ertuğrul, Karadeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Niyazi Uğur, Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Karadeniz Ereğli İlçe Emniyet Müdürü Hasan Ünlü, Karadeniz Ereğli İlçe Jandarma Komutanı Ali Akca, Erdemir Genel Müdürü Niyazi Aşkın Peker, kapıda karşıladığı konukların bayramını kutladı.

BOLLUK, BEREKET VE HUZUR

Karadeniz Ereğli Kaymakamı Mehmet Yapıcı, burada yaptığı konuşmada, bolluk, bereket ve huzurun doyasıya yaşandığı, toplumsal yardımlaşma ve dayanışmanın güçlendiği, kardeşlik, birlik, beraberlik duygularının pekiştirildiği on bir ayın sultanı mübarek Ramazan ayına veda ederken Ramazan Bayramını hep birlikte karşılamanın, bayram sevinci yaşamanın mutluluğu içerisinde olduklarını söyledi. 

MANEVİ DUYGULAR

Bayram günlerinin manevi duyguların coştuğu, bütün vatandaşların sevgi, saygı ve kardeşlik ve sevinçlere ortak olduğu müstesna günleri olduğuna dikkati çeken Yapıcı, şunları söyledi:  "Milli kültürümüzün ayrılmaz bir parçası olan “sevinçte ve kederde bir arada olma” geleneğinin en anlamlı hayat bulduğu zamanlar olması nedeniyle Bayramlar, birlik ve beraberliğimizin en önemli unsurlarıdır. Bayramları gerçek anlamıyla bayram yapan, bu günlerde yaşadığımız manevi duygulardır. Bayramlar, sevgi, hoşgörü, yardımlaşma, dayanışma ve adalet duygularımızın harekete geçmesi için en güzel vesilelerdir.  Bu duygularla, Bayramın ilçemize, ülkemize ve tüm dünyaya barış, kardeşlik ve mutluluk getirmesini diler, tüm yurttaşlarımızın Ramazan Bayramını en içten duygularımla kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım”

Yorum Ekle