SON DAKİKA

ÖĞRENCİLER HUZUR EVİ SAKİNLERİNE KONSER VERDİ

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Ereğli Eğitim Fakültesi Türkçe bölümü öğrencileri 'Topluma hizmet uygulamaları dersi' kapsamında huzurevi sakinleri ile birlikte türkü gecesi düzenledi 22 Aralık, 2013 13:40 Güncelleme: 22 Aralık, 2013 13:40 ÖĞRENCİLER HUZUR EVİ SAKİNLERİNE KONSER VERDİ

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Ereğli Eğitim Fakültesi Türkçe bölümü öğrencileri 'Topluma hizmet uygulamaları dersi' kapsamında huzurevi sakinleri ile birlikte türkü gecesi düzenledi.

Ereğli belediyesinin katkıları ile Sevgi Barış Dostluk düğün salonunda gerçekleştirilen etkinliğe Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Ereğli Eğitim Fakültesi Dekanı Profesör Doktor Ali Azar, Ereğli Belediyesi Meclis üyeleri, daire müdürleri, siyasi parti yetkilileri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı. Gecede ilk konuşmayı yapan Ereğli belediye Başkanı Halil Posbıyık, fakülte idaresi ve öğrencileri ile çok iyi ilişkiler içerisinde olduklarını ve ellerinden geldiği kadar fakülteye destek vermeye çalıştıklarını söyledi.

Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, konuşmasının ardından huzurevinde düzenlenen yürüyüş yarışmasında onur ödülünü alan Cavidan Atabek'e hediyesini takdim etti. Fakülte öğrencileri de Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık'a kendilerine verdikleri destekten dolayı çiçek takdim etti.

Ereğli Huzurevi Müdürü Zeynep Yüksel Ünal ise geceyle ilgili konuşmasında, Depreme dayanıklı olmadığı tespit edilen ve boşaltılmasına karar verilen huzur evi binasından ayrılmak zorunda oldukları için üzüntülü olduğunu söyledi.

Yapılan konuşmaların ardından Fakülte öğrencileri tarafından Neşet Ertaş şarkıları seslendirildi. Gecenin ilerleyen bölümlerinde ise Huzur evi sakinlerinden oluşan Türk Sanat Müziği korosu birbirinden güzel eserleri seslendirdi.

Yorum Ekle