SON DAKİKA

Milletvekili Saffet Bozkurt'tan 19 Mayıs mesajı.

Milletvekili Saffet Bozkurt'tan 19 Mayıs mesajı... 19 Mayıs, 2024 09:18 Güncelleme: 19 Mayıs, 2024 09:20 Milletvekili Saffet Bozkurt'tan 19 Mayıs mesajı.

AK Parti Zonguldak Milletvekili Saffet Bozkurt’un 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayram'ı mesajı yayımladı.


Milletvekili Bozkurt; “19 Mayıs, Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıkarak Milli Mücadelemizi fiili olarak başlattığı gündür. 19 Mayıs, işgal kuvvetlerini topraklarımızdan söküp atmak için milli iradenin, birlik ve beraberlik ruhunun, güçlü bir inancın uyanış günü ve bu milletin yeniden dirilişidir. Dil, din, mezhep, kadın, erkek, genç, yaşlı demeden, tek bir yürek olarak ayağa kalkan milletimizin, yazdığı eşsiz istiklal destanın üzerinden yıllar geçmiş olmasına rağmen aynı ruh ve heyecanla doluyuz. Dün olduğu gibi bugün de özgürlük ve bağımsızlığımıza kast eden ihanet ve şer odaklarına karşı bu ülkeyi hep birlikte koruyacağız.
 
Yeni yüzyılın güçlü ve saygın Türkiye’sinin milletimizin en büyük zenginliği olan gençlerimizin omuzlarında yükselmeye devam edeceğine inanıyor; bu duygu ve düşüncelerle bütün şehitlerimizi, ebediyete irtihal etmiş gazilerimizi ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha rahmetle ve saygıyla yad ediyor, başta gençlerimiz olmak üzere tüm milletimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyorum.” dedi.
Yorum Ekle