SON DAKİKA

Milletvekili Bozkurt'un 10 Kasım Mesajı

AK Parti Zonguldak Milletvekili Saffet Bozkurt, “Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, vefatının 85’nci yılında minnetle ve şükranla yad ediyorum” dedi. 09 Kasım, 2023 16:34 Güncelleme: 09 Kasım, 2023 16:34 Milletvekili Bozkurt'un 10 Kasım Mesajı


AK Parti Zonguldak Milletvekili Saffet Bozkurt, “Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, vefatının 85’nci yılında minnetle ve şükranla yad ediyorum” dedi.

AK Parti Zonguldak Milletvekili Saffet Bozkurt, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘en büyük eserim’ dediği Cumhuriyet’i ilelebet yaşatacaklarını belirten Başkan Bozkurt, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Gazi Mustafa Kemal Atatürk, önderlik ettiği istiklal mücadelemiz, elde ettiği eşsiz zaferler ve milletimizi müşterek bir ideal etrafında birleştirerek kurduğu Cumhuriyetimiz ile tüm dünyanın takdirini kazanmış saygın bir liderdir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün en büyük ideali, Türkiye'yi birlik ve beraberlik içinde, müreffeh bir ülke olarak muasır medeniyetler seviyesine çıkarmaktı. Bugün büyük Türkiye yolunda hızla ilerleyen ülkemiz, demokratik hak ve özgürlükler alanında büyük mesafeler kat ederek dünyanın en saygın ülkeleri arasında yer almıştır.

Aziz milletimiz, Cumhuriyetimize ve demokrasimize sahip çıkmaya devam edecek, Türkiye Cumhuriyeti bütün engellemelere rağmen tek yürek halinde tarihi yükselişini sürdürecektir.
Bu düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ebediyete uğurladığımız bugünde minnet saygı ve şükranla anıyorum."

Saffet Bozkurt
AK Parti Zonguldak Milletvekili

Yorum Ekle