SON DAKİKA

Kömürle karışık taş isyanına açıklama yapıldı...

Zonguldak Valiliği, Sosyal Yardımlaşmadan kömür yardımı alan vatandaşların kömürle karışık taş isyanına açıklama yaptı. 26 Ocak, 2024 15:01 Güncelleme: 26 Ocak, 2024 16:02 Kömürle karışık taş isyanına açıklama yapıldı...

Zonguldak Valiliği, Sosyal Yardımlaşmadan kömür yardımı alan vatandaşların kömürle karışık taş isyanına açıklama yaptı.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımız tarafından ihtiyaç sahibi hanelere dağıtılan kömürlerle ilgili basınımızda yapılan haberler, muhtarlarımız ve hak sahipleri tarafından vakfımıza yapılan müracaatlarda dağıtılan kömürlerde kabul edilebilir düzeyin üzerinde taş çıktığı beyanlarıyla ilgili vakfımızca yerinde yapılan tespitlerle 70 haneye ilave aynı miktarda kömür verilmiştir. Kabul edilebilir düzeyin üzerinde taş çıkan hak sahiplerinin kömürleri de yeniden verilecektir. Konu Valiliğimizce titizlikle takip edilmekte olup kömür tedarik noktasında yetkili olan kurumlara gerekli bilgilendirmeler yapılmıştır.
Kamuoyunun bilgisine sunulur.

Yorumlar
Ç
Çilek Kentli4 ay önce

Maden sektöründe çalışanlar bunu bilir: kömür yeraltından çıktıktan sonra lavuar (lavvar) tesisine gelir. Zaten geldiğinde taş, çamur vs pis halde gelir. Sonra kırılıp yıkanır, yabancı maddeler ayrıştırılır ve istenilen ebatlara göre silolara ayrılır, sonra da paketlenir. Bu yıkama ve ayrıştırma sürecinde kömürün içerisine taş gitme durumu oluyor. Tesis operatörü az manyetit kullanmıştır vs. Ama bilinçli olarak torbalara taş konduysa da haram zıkkım olsun..

Yorum Ekle
Etiketler