SON DAKİKA

KOM'DAN EŞ ZAMANLI SİS OPERASYONU

KOM'DAN EŞ ZAMANLI SİS OPERASYONU 27 Eylül, 2023 15:14 Güncelleme: 27 Eylül, 2023 15:14 KOM'DAN EŞ ZAMANLI SİS OPERASYONU

Zonguldak İl Emniyet Müdürlüğü il merkez ve Karadeniz Ereğli'de, "Sis" operasyonu gerçekleştirdi. Tütün ve tütün mamulleri kaçakçılığına yönelik operasyonda, kaçak tütün, makaron, nargile tütünü, elektronik sigara, akıllı saat ele geçirildi.

Zonguldak Valiliği'nden operasyonlara ilişkin şu bilgiler verildi: "Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Başkanlığımız koordinesinde Tütün ve Tütün Mamulleri Kaçakçılığına yönelik olarak 27.09.2023 günü gerçekleştirilen SİS OPERASYONU kapsamında;  Zonguldak İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce yapılan çalışmalar sonucu il merkezinde Tütün işletmeciliği yapan A.K(1983) isimli şahsın işyerinin depo olarak kullandığı bölümünde yapılan aramalarda (82) paket Mükerrer Banrollü Kaçak Tütün ve (612) kg Kıyılmış Açık Tütün ve yine Y.U.(1988) isimli şahsın ikametinde yapılan aramalarda gümrük kaçağı (1) adet Elektronik Sigara, (1) adet Akıllı Saat ve (2) adet Elektronik Sigara likiti ele geçirilmiştir.  Kdz. Ereğli Büro Amirliğimizce Kdz. Ereğli ilçemizde faaliyet gösteren işletmeciliğini B.A(1991) isimli şahsın yaptığı bir Tütün dükkanında yapılan denetlemelerde (29000) adet Doldurulmuş Makaron ve (31) adet Bandrolsüz Nargile Tütünü ele geçirilmiş olup toplamda (3) şüpheli şahıs hakkında Kaçakçılıkla Mücadele Kanununa Muhalefet (5607 SKM) suçundan tahkikata başlanılmıştır."

Yorum Ekle