SON DAKİKA

Kırmacı’daki Eski Çöplük Alanı Güzelleştiriliyor

Kırmacı’daki Eski Çöplük Alanı Güzelleştiriliyor 16 Ekim, 2023 15:32 Güncelleme: 16 Ekim, 2023 15:32 Kırmacı’daki Eski Çöplük Alanı Güzelleştiriliyor

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Temizlik İşleri Müdürlüğü Park ve Bahçeler Birimi tarafından Kırmacı mahallesinde bulunan eski çöplük alanında yapılan güzelleştirme çalışmalarını yerinde inceledi, kötü görüntünün ortadan kalkması için gereken çalışmaların süratle talimatını verdi.

Kdz. Ereğli’nin geçmişte çöp döküm alanı olarak kullanılan Kırmacı Mahallesi’ndeki alanda belediye güzelleştirme çalışmalarına başladı.

Belediye Başkanı Halil Posbıyık, belediyedeki yeni hafta mesaisine çöplük alanında yapılan çalışmaları yerinde denetleyerek başladı. Belediye başkan yardımcıları ve ilgili daire müdürleriyle çevre kirliliğine yol açan kötü görüntüyü ortadan kaldırmak için yapılan çalışmaları yerinde gözlemleyen Başkan Posbıyık, Temizlik İşleri Müdürü Koray Sivrikaya’ya çalışmaların süratle tamamlanması talimatını verdi.

Başkan Posbıyık, bölgenin pırıl pırıl olacağını belirterek şunları söyledi:

“Eski çöplük alanı şuanda bulunduğumuz yer. Ereğli’nin şuandaki çöpleri İl Özel İdare’nin yapmış olduğu alana tüm belediyeler tarafından dökülüyor. Çöpler eskiden buraya döküldüğü için çok kirli bir görüntü vardı. Kirli görüntüyü ortadan kaldırmak için arkadaşlarımız proje hazırladılar. Özellikle kahvaltı bölgesi olarak bilinen Balı mahallesine giderken insanlar görüntüden hiç hoşnut değildiler. Arkadaşlarımız el birliğiyle peyzaj çalışmasına başladı. Çok iyi tepkiler alıyoruz. Buradaki çimlendirme olayını ileri kısmında ağaçlar dikerek bu eski çöplük caddesini pırıl pırıl bir cadde olacak. Temizlik İşleri Müdürümüz Koray beyin öncülüğünde ekiplerimiz hızlı bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor.”

Ayrıca vatandaşlardan bu alana hafriyat ve çöp atanları 0372 333 1153 ve 0552 067 0 153 zabıta ihbar hattına bildirmeleri istendi.

 

Yorum Ekle