SON DAKİKA

Kesinleşmiş Hapis Cezası Var

Kesinleşmiş Hapis Cezası Var 27 Mart, 2024 16:21 Güncelleme: 27 Mart, 2024 16:22 Kesinleşmiş Hapis Cezası Var

AK Parti Zonguldak Milletvekili Bozkurt, İlçe Başkanı Andiç, Belediye Başkan adayı Sezer, gazetecilerle iftarda bir araya geldi.

AK Parti Zonguldak Milletvekili Saffet Bozkurt, İlçe Başkanı Muhammet Mücahit Andiç, Karadeniz EreğliBelediye Başkan adayı İbrahim Sezer, bazı meclis üyesi adayları ve partililer, ilçedeki yerel ve ulusal basın temsilcileri ile iftar programında bir araya geldi.

Keleşler Park Otel'de gerçekleştirilen iftarın ardından Bozkurt, Andiç ve Sezer, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Sezer'in bir halk toplantısında gazetecilere yönelik para ile yazdırılıyor söylemlerine yanıt verdi. Sezer, "Halk konuşmasında bir kesitti. Bazen bu tür halk buluşmalarında veya açık havada yapılan konuşmalarda her şeyi seçemiyorsunuz. Burada yerel basın diye bir tabir yok. Haberi gazeteciler yapar, alınganlık gösterilebilir ama basının genelini ben tenzih ediyorum. Bu tür Ereğli'de haber yapanlar var mı, var. Buradaki özellikle davetimize gelen arkadaşlarımızı ve birçok arkadaşımızı tenzih ediyorum. Sosyal medya hesaplarından bize bu tür saldırılar var. Kimlerin bu konuda bize karşı tavrı olduğunu. Yerel medyanın dışında özellikle sosyal medya hesaplarından bunu kast ettik." dedi.

"DAVALARIMIZ DEVAM EDİYOR"

Bir tavuk çiftliği ortaklığı ile ilgili soruları da yanıtlayan Sezer, kendisine yönelik sosyal medyadan yazılan yazılardan ötürü savcılığa suç duyurusunda avukatları aracılığı ile başvurduklarını ifade ederek, "10-11 yıl öncesine dayanan bu arkadaş ile bir ortaklığımız vardı. Süreç değişik sebepler var, benim için kaldırılamaz sebepleri var. Ortaklıktan ayrılma sebepleri var, 3-4 yıl oldu. Ben ortaklığı bitirme kararı aldım ve bu arkadaşla devam eden 3 tane davamız var bir tanesi lehimize neticelendi, bu davalar devam ediyor. Ben bu arkadaş ile ilgili birşey konuşmak istemiyorum. Herhangi bir cevabımı da göremezsiniz." sözleri ile yanıt verdi.


"ADAY OLMADIĞI GİBİ ADAY GİBİ YAZILIYOR"

Milletvekili Saffet Bozkurt da gazetecilerin görevlerini yerine getireceklerine inandığına değinerek, "Basının görevlerinden bir tanesi doğru bilgilendirmesidir. Basın doğru olanı mutlaka yazacaktır. Burada bakıyoruz bazı basın mensuplarının yayın organlarına Ereğli Belediye Başkan adayı şu ama o arkadaş aday değil ki. Aday olmadığı halde adaymış gibi yazılıyor. Halkın doğru bilgilendirilmesi adına gazetecilerin bir görevi vardır. Basınla ilgili bir olumsuzluğumuz olmaz. Çok nitelikli, kaliteli, karakterli, bu işi güzel yapan güzel arkadaşlar var. Bazı arkadaşlarımız bunları yapıyor dedik, bunlar doğru değil dedik. Özeleştiri yapıyoruz siyasetçi olarak basın da kendi özeleştirisini yapmalıdır" sözleri ile konuştu.

"MURAT SESLİ AÇIKLAMALARI"

AK Parti Karadeniz Ereğli İlçe Başkanı Muhammet Andiç de, eski belediye başkanı siyasi yasaklı Murat Sesli'nin söylemlerine yönelik de açıklamalarda bulundu, kendisinin hapis cezası aldığını hatırlattı. Andiç'in açıklaması şu şekilde:

"Eski belediye başkanının açıklamaları vardı. Eski belediye başkanı miting tarzı ir toplantı yaptı, yargı tarafından mağdur edildiğini, hakkında kumpas kurulduğunu hatta bunu Fetö'ye dayandırdı. Kendisi sürekli mağdur edebiyatı yapıyor. Resmileşmiş, kesinleşmiş, hatta infazı tamamlanmış infaz indiriminden yararlanmış cezaevinden tahliye olmuş. Memnu haklarını geri alması 2028. Yargıdan canı yanmış birinin kendi ifadesine göre söylüyorum hakkında hiçbir soruşturma bulunmayan kişi hakkında konuşmaya hakkı var mıdır yok mudur bunu tartışmak gerekir. Bir kişi hakkında istinatta bulunuyorsa kişi önce kendisinden başlamalıdır. Kendisinin kesinleşmiş hapis cezası var. Bu insan bu insan hakkında iddialarda bulunuyor, ne kadar dikkate alınabilir. Türkiye Cumhuriyeti'nde örneği olmayacak şekilde bir dublör kullanılarak seçim üzerine gidiliyor, başka bir açıklaması yok. Halkı kimse yanıltmasın. Kimse de adayım diye ortalarda gezmesin. Biz seçim kuruluna dilekçe verdik. İlçe seçim kurulu da dilekçemizin önemli kısmını da kabul etti. "

Andiç, bir gazetecinin, anket sonuçları nedir sorusuna ise, "Durum şu an için çok iyi." dedi.

Program karşılıklı diyalog eşliğinde geçti.Yorum Ekle