SON DAKİKA

KDZ. EREĞLİ’YE İBB DESTEĞİ

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, yaptığı açıklama ile kentteki afet sonrası yardım için İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından 37 personel, 19 araç ve iş makinesi destek ekibi gönderildiğini belirterek ekipler bu gece Ereğli’de olacak ‘dedi. 25 Kasım, 2023 20:14 Güncelleme: 25 Kasım, 2023 20:14 KDZ. EREĞLİ’YE İBB DESTEĞİ

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, yaptığı açıklama ile kentteki afet sonrası yardım için İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından 37 personel, 19 araç ve iş makinesi destek ekibi gönderildiğini belirterek ekipler bu gece Ereğli’de olacak ‘dedi.

Kdz. Ereğli belediye Başkanı Halil Posbıyık ilgili daire müdürleri ile toplantı yaparak çalışmaları değerlendirdi.
POSBIYIK – İMAMOĞLU GÖRÜŞMESİ
Başkan Posbıyık, geçitçimiz günlerde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile görüşmüş ve afet hakkında bilgi vermişti.
Başkan Posbıyık, İBB tarafından Kdz. Ereğli ‘ye araç ve ekipman desteğinin yola çıktığını belirterek şunları söyledi:

“Değerli hemşerilerim, ekiplerimiz ile birlikte tamamen sahadayız. Aynı zamanda çevre belediyelerden gelen, Ormandan, Devlet Su İşlerinden gelen bütün ekipmanların koordinasyonunu yaparak hızla çalışmaya devam ediyoruz. Tabiki peşinden sahilin boydan boya peyzajının yapılması için çalışmalara geçeceğiz. Yine mahalle aralarında akan sular, sıkıntılı yerler varsa ağaçların kesilmesi gibi işlere devam ediyoruz.
DESTEK EKİPLERİ YOLA ÇIKTI
Daha önceki beyanatlarımda söylemiştim. İstanbul Büyükşehir Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu ile görüştük ve sağ olsun bugün sabah tekrar aradılar. Kriz masasını toplamışlar, bütün daire başkanlarına, genel sekretere talimat vermişler, sabahtan beri onlar benimle iletişim kurmaya çalışıyorlar. Ve Ereğli’deki eksik kalan tüm işlerin yapılması için hem teknik heyetle hem de çalışma personeli ile birlikte Ereğli’de olma talimatını vermiş. Şu anda 37 kişilik bir saat temizleme grubu saat 16.00 itibariyle hareket ettiler, 22.00 civarında onları bekliyoruz. Onları burada misafir edeceğiz.
Aynı zamanda yine onlarla birlikte 2 damperli kamyon, 1 öncü araç, 1 Beko Loder, 1 Tır, 2 kombine ve hizmet aracı İSKİ Genel Müdürlüğü’nden geliyor. Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanlığından; 1 Kombine, 2 Damperli Kamyon, 1 Beko Loder, 1 4x4 Arazi Aracı geliyor. Atık Yönetimi Müdürlüğü İSTAÇ’tan; Mekanik yıkama aracı, mekanik süpürme aracı, 2 çift kabin kamyonet ve hizmet aracı geliyor.
Bunlarda çalışma ekipleri ile birlikte yola çıktılar. Bu ekiplerin gelmesi ile birlikte 3-4 gün Ereğli’deki temizlikler, su baskını olan yerlerde yine yardıma, ağaçların kesiminde hizmette bulunacaklar.
SAHİLİN YENHİDEN DÜZENLENMESİ İÇİN PEYZAJCI VE TASARIMCI GÖNDERECEK
Hemen onun peşinden İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 3-4 gün sonra teknik ekipleri gönderiyor. Onlar da sahilin planlaması bizim ekiplerle birlikte yapacaklar. Biliyorsunuz sahil tamamen mahvolmuş vaziyette, bugünkü çağdaş anlayışa, peyzaja göre yeniden yapmak suretiyle tatbikata başlayacağız. Onun için de ekiplerimize yardım etmek üzere peyzaj ve tasarımcıları da gönderecekler.
Sağ olsun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ne eksiğiniz varsa bize söyleyin anında orada olacak diye bize söz verdi. Bütün daire başkanlarına, Genel Sekreterlere, hatta Parti Meclis üyesi Baki Beye talimatları vermişler, Grup Başkan vekilimiz Gökhan Günaydın da özel olarak bu işle ilgileniyor. Her türlü desteği vereceklerini söylediler.
EKREM İMAMOĞLU’NE ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM
Ereğli halkı adına İstanbul Büyük şehir Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu’na selamlarımızı, saygılarımızı ve şükranlarımızı gönderiyoruz.
Bu arada çevre illerin, ilçelerin belediyelerinden araçları belediye koordinasyonumuz dahilinde çalışmalara devam ediyor.
Orman Genel Müdürlüğü büyük fedakârlıkla bizlere yardım ediyor. Devlet Su İşleri bütün ekipleri burada, İller Bankası Bölge Müdürlüğü burada, AFAD yetkilileri, Başkanı, Başkan yardımcısı burada. Valimiz bizi hiç yalnız bırakmıyor, Allah razı olsun. Hızlı bir çalışma içerisindeyiz.
DSİ’DEN DE DESTEK VAR
Afetin olduğu ilk andan itibaren yaptığımız girişimlerle, Devlet Su İşleri Genel Müdür…

Yorum Ekle