SON DAKİKA

“Kdz. Ereğli’ye hizmetleri 3 Milletvekili engelliyor”

Posbıyık: Pandemide 199 kiracıdan 1 milyon 600 bin tl kira bedeli almadık 06 Ekim, 2021 15:50 Güncelleme: 06 Ekim, 2021 15:50 “Kdz. Ereğli’ye hizmetleri 3 Milletvekili engelliyor”

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, belediye meclis toplantısında, yapılan çalışmalar ve projeler hakkında bilgi verdi. Pandemi döneminde belediyenin 199 kiracısından 1 milyon 600 bin TL tutarında kirayı almadıklarını anlatan Posbıyık, AKP’li 3 milletvekilinin Ereğli’ye yapılacak hizmetleri engellediklerini söyledi.

Kdz. Ereğli Belediye MeclisiEkim ayı toplantısında önemli açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Halil Posbıyık, yapılan hizmetleri anlattı ve AKP’li 3 milletvekilinin Ereğli’ye yapılacak hizmetleri engellediklerini söyledi.

Posbıyık’ın açıklamaları şöyle:

Kıt imkanlara, baskılara rağmen Ereğli tarihine bu çalışma arkadaşlarımla meclis üyelerinin isimlerini altın harflerle yazdırmaya söz vermiştim. Bu yönde de ilerliyorum, kaç gündür mutluyum bu konuda. Hepinizin de mutlu olmasını diliyorum.

Size Ereğli hakkında birtakım bilgiler vermek istiyorum. Rahatlıkla iç rahatlığıyla söyleyebilirim. Yanlış anlaşılmasın, belediye açısından işlerimiz gayet iyi gidiyor, Allah’a şükürler olsun.

TİB YÖNETİMİNDE TEK İLÇE KDZ. EREĞLİ

Mesela çok enteresan bir şey oldu Türkiye İtfaiyeciler Birliği var. Ankara, İstanbul, Mersin Antalya gibi büyükşehir belediyeleri müdürlerinin katıldığı birlik var, bu yönetime ilk kez Kdz. Ereğli’den İtfaiye Müdürü arkadaşımızı seçtiler. Yönetimde bir ilçe Kdz. Ereğli var. İtfaiyecilerimiz çok önemli çalışmalar yaptı; Manavgat’ta, Bozkurt’ta cansiperane çalıştılar. Teşekkür üzerine teşekkür alıyoruz. Bu güzelliği bize armağan ettiği için İtfaiye Müdürümüz ve grubuna teşekkür ediyorum. En son İçişleri Bakanımızı ziyaret ettiler. Bana ve Ereğli halkına teşekkür ve selamlarını iletmişti.

-199 KİRACIDAN 1 MİLYON 600 BİN TL ALINMADI-

Pandemi döneminde çok büyük sıkıntılar çekildi. O dönemlerde de her konuda önderdik, maske ürettik. Diğer konularda başarılı oldu, malzeme dağıtımı, dezenfektan konusunda… Bu arada kira yardımı yaptık. Ereğli Belediyesi olarak; çıkan genelgelerin verdiği yetkiye dayanarak, 199 kiracının 1 milyon 600 bin TL kiralarını almadık. Bunu gelen genelgeler doğrultusunda almaktan vazgeçtik. Bu konuda da teşekkürler almaya devam ediyoruz. Mağdur vatandaşlarımıza gıda yardımları yapmaya devam ettik ve halen daha da devam ediyoruz.

-KİBİR SİYASETÇİYİ SIFIRLAR-

Yapılanı alkışlamak kadar iyi bir şey yok. İyi iş yaptığında onu alkışlamam lazım, germekle bir şey kazanılmaz. AK Parti İlçe Başkanı, siyasetten evvel değerli dostum demeç vermiş. ‘Sahilden başka ne yaptı’ diyor; doğalgazı kim getirdi, bu memleket susuzluktan kırılıyordu, omuzlarda tenekelerle su taşınıyordu. Susuzluktan kim kurtardı. 100 dönümlük mezarlığı kim yaptı. Ayıptır ya. Yaptıklarımı halk biliyor, sizin bilmenize gerek yok. Siyasette kibir kadar kötü bir şey yoktur. “Kibirlenme sultanım, senden daha büyük Allah var” Kibir siyasetçiyi sıfırlar. İstediğini yap. Geçen akşam Faruk Yazıcı’nın düğününe gittik. MÜSİAD Genel Başkanı yanımdaydı. Sayın İlçe Başkanı geldi, ona selam verdi, benim gözlerime baktı ama selam bile vermedi. “Kibirlenme sultanım, senden daha büyük Allah var” Güme gidersin siyaset öyle bir şeydir.

-KÖYLERE SU VERDİK, İL ÖZEL İDARESİ AK PARTİ İLÇE BAŞKANI NEREDE-

Giden Kaymakamımızla beraber görüşmeler yaptık. Köylerimizde maalesef özellikle yaz döneminde susuzluktan kırılıyorlar. Köylere su tankerleri ile su veriyorum. İl özel idare yetiştiremiyor, il genel meclis üyeleri yetiştiremiyor. Rica etti içme suyundan köylerimize su ver, dedi. Biz de sermayesine cüzi fiyata köylerimize su vermeyi kabul ettik. Protokol için imza törenine çağırdılar, öğretmenler evinde köy muhtarları yoktu. İlçe Başkanı çok kızgındı, Kaymakam’a da rest çekmiş, bizden habersiz protokol yapılıyor diye. Bak hiç kimse bilmiyor Abdi Köyü’ne, Bakırlık Çayırlı, Danışmentli, Dedeler, Esenler, Gebe Köyü, Halaşlı, Işıklı, İmranlar, Osmanlar, Pembeciler, Ruşenler, Yunuslu, Zindancılar köylerine su verdik. Dediler ki; Aydınlar su konusunda kötü, dediler. Orası için de ek protokol yaptım su verdik.

-SİZ NE YAPTINIZ SİYASETEN BU MEMLEKET İÇİN-

Bu hatalı bir iş mi, su veriyoruz. İl genel meclis üyeleri, il özel idaresi nerede, AK Parti İlçe Başkanı nerede. İnsan kuru kuruya bir teşekkür eder ya. Bıkmadınız hayatınız boyunca beni tenkit ediyorsunuz. Kendiniz ne yaptınız ya. Hiç bir odunun sapından tuttunuz mu? Hayatınızda siyasetle ilgili ne var. Halil Posbıyık buraya tırnaklarını kazıya kazıya geldi. Siz beleşten bir şey olmaya çalışıyorsunuz ama havagazı, bir şey olmazsınız. Köylere durmadan vidanjör gönderiyorum. Daha kanalizasyonlarını yapmadınız köylerin. Düzce’de köylerde kanalizasyon sorunu yok. Hala foseptikler var, hala su tankerleri, vidanjör gönderiyorum. Senin haberin bile olmuyor. Her köyde, çocuk bahçem var. Oyun saham var, basket sahası, çöp tenekem var; senin var mı? Durak istiyorlar ben veriyorum. Ben hükümet miyim! “Kibirli olma sultanım senden büyük Allah var”.

-İÇME SUYU TESİSİNE 5 MİLYON LİRALIK OZON TESİSİ YAPILACAK-

Şimdi içme suyumuzda bir takım kokular oluyor yağmur yağdığında çökme olduğunda sular azaldığında ozon tesisi için DSİ’ye gittik. Ozon tesisi için ihaleye çıktı, 5 milyon liralık tesis için yakında ihaleye çıkıyor.

Ankara’da bütün bakanlar, bakan yardımcıları işimi yapıyor. Gittiğimde Halil Posbıyık gelmiş diyorlar, iltifatlarda bulunuyorlar. Her şeyi yapıyorum ben Ankara’da. Zonguldak’ta iktidar partisinin 3 vekili boğmaya çalışıyor. Geçenlerde Polat Türkmen’e rica ettim. Kültür Merkezi için 10 milyon lira kredi istedim. Yapılacaktı, onu devreye soktum, engellendi. Yeni bir taktik uyguluyorum, Zonguldak milletvekillerine söylemiyorum çünkü engelliyorlar. Ozon tesisi ihaleye çıktı, yakında başlıyor. 5 milyon liralık bir tesis Allah razı olsun DSİ’den. Bu müjdeli bir haber.

YENİ SOKAK HAYVANLARI BARINMA MERKEZİ

Tam 2.5 yıldır Atilla Bulak ve ekibi çalışıyor. Hayvan Rehabilitasyon merkezi için... Şu anda en büyük barınma merkezi bizde var. Hep takdir alıyoruz. Bununla yetinmiyoruz, 60 dönümlük yeni bir yer. Orada röntgen cihazlarının, ultrason cihazlarının olduğu, günümüzün teknolojisine göre son derece teknolojik bir yer kuruyoruz. Aynı zamanda hayvanlarımızın ameliyatlarının yapılacağı, çevrede dolaşmalarını sağlayacak geniş bir alan olacak. İşlemler bitmek üzere. Yeri almak için son aşamaya geldik. Bitirmek üzereyiz.

OSB’YE SU VERİLMESİ

Organize Sanayi bizden su talep etti, anlaşma yaptık. Organize Sanayi'deki su hattını ekip olarak biz yapıyoruz, Deniz Koca ve ekibi yapıyor. 4 kilometresini yaptık, 2 kilometre kaldı. Bu çalışmalarınızdan dolayı da sıfır iş makinesi hediye ettiler bize. Makine parkımızı da güçlendiriyoruz.

AKM BİNASININ SON DURUMU

AKM boyasına varıncaya kadar tamamen bitmiş vaziyette. Pandemi koşulları kalktığı an açabiliriz.

Atatürk Kültür Merkezi'nin çok amaçlı salonunu yapamadık, neden. Akustiği iyi değil, çatısı iyi değil. Koltuklar falan yeniden yapılacak. Onun için çalışıyoruz. Salonun kapısı dışarıya açılıyor. Oraya girip çalışabiliriz, diğer bölümlerin hepsini açabiliriz. Bunun için projeleri yaptırdık, İstanbul'da projenin üzerinde çalışıyoruz.

Yaklaşık iki buçuk milyon liraya mal olacak proje. İnceledikten sonra ihaleye vereceğiz. İnşallah orası da faaliyete girecek.

GRAYDER VE KAR KÜREME ARACI ALIMI

Az önce Meclis üyelerinin de desteği ile 2,5 milyon değerinde Greyder siparişi verdik. O da gelecek. Kar küreme makinesi siparişi verdik, Türkiye’de yok. Siparişle yapılıyor, hazır değil. 5 Ay önce siparişi verdik. Haziran ayında gelecek, kışa yetişmiyor, kışın kendi imkanlarımızla çalışacağız.

KREŞ PROJESİ

Yeni bir kreş projemiz var. Proje bitmek üzere. Çok muhteşem bir kreş olacak; örnek olacak Karadeniz’de. Önünde çocuklar meyve sebze yetiştirip hayvanlarla iç içe olacaklar. Çocuklar tarımla uğraşacak. Bilimsel bir çalışma yapıyoruz. İstanbul Büyükşehir Belediyesi bize yardım etti. Proje bitince hemen ihalesini yapacağız.

EREĞLİ’NİN DEVREK’İN GÜNAHI NE, AYIPTIR!

Devrek yolu bitmeyen aşk. Ben Devrek’i özlüyorum. Geçenlerde Devrek ve Gökçebeyliler Derneği’nin kahvaltısındaydık. Belediye Başkanları da vardı. Ben Devrek’e gitmek istiyorum, kısa yoldan, orada köfte yemek istiyorum. Devrek Belediye Başkanı da Ereğli'ye kısa yoldan gelmek istiyorum, dedi. Aramızda ticaret artacak, onlar denize girecek. Allah rızası için bu yolu yapın. Ankara’ya giderken şantiyelerini görürsünüz. Her tarafa para yağıyor, buraya yok ya. Yapmıyorlar kardeşim. Devrek’in, Ereğli'nin kabahati ne. Para lazımsa ben kampanya yaparım, ayıptır!

ERDEMİR SİNEMASININ ALTINA KAFETERYA

Erdemir Sineması’nın altında muhteşem bir yeni bir kafeterya yapıyoruz. Bahçesiyle beraber İş Bankası’nın yanındaki yerimizi şimdiden büyük firmalar istemeye başladılar bizden. Yine Göztepe köprüsünün orada bir proje hazırlanıyor.

EREĞLİ SPOR KENTİ DE OLMA YOLUNDA İLERLİYOR

Kdz. Ereğli sanayi, kültür, turizm merkezi. Kdz. Ereğli hem ekonomik yönden gelişiyor hem kültür yönünden çok iyi noktada. Turizmi de iyileştirmeye çalışıyoruz. İleride göreceğiz, turizmin hangi noktaya geldiğini...

Şimdi de spor şehri olmaya başladı. Kadın Futbol Takımımız 1. Lig'de… Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş gibi büyük kulüplerin 1.Ligde kadın futbol takımları oynamaya başladı. Televizyonlara yakın zamanda Ereğli çıkmaya başlayacak. Beşiktaş Galatasaray Fenerbahçe takımları Ereğli’ye gelip maç yapacaklar. Aynı zamanda Paravolley’de devamlı olarak Türkiye şampiyonluğu, Avrupa ikinciliği gibi büyük başarılar elde ettik. Şimdi engelli yelkencilerimiz de başarı elde etmeye başladı. Bunlar gerçekten büyük olaylar ve Ereğli artık ağır ağır bir spor kenti olma yolunda ilerliyor.”

Yorum Ekle