SON DAKİKA

Kdz. Ereğli lavanta kokacak

Kdz. Ereğli lavanta kokacak 28 Aralık, 2023 16:16 Güncelleme: 28 Aralık, 2023 16:16 Kdz. Ereğli lavanta kokacak

Kdz. Ereğli’de 19 Kasım’da yaşanan büyük felakette yıkılan ağaçların yerlerine lavanta ekimine başlandı. Yıkılan tüm ağaçlar kaldırıldıktan sonra fidan dikimleri de artırılacak.

Kdz. Ereğli Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Park ve Bahçeler Birimi, 19 Kasım’da yaşanan felakette yıkılan ağaçların yerlerine belli bölgelerde lavanta ekimine başladı.

Temizlik İşleri Müdürü Koray Sivrikaya, felaketin ardından tüm bölgelerde peyzaj çalışmalarına aralıksız devam ettiklerini belirterek İnönü Parkı’ndan itibaren yıkılan bazı ağaçların yerlerine lavanta ekimine başladıklarını söyledi.

Sivrikaya; “Kasım ayında yaşadığımız afette yıkılan, devrilen ağaçların yerlerini farklı bir şekilde değerlendirmek için çalışıyoruz. Bugün İnönü Parkı’nda devrilen ağaçların yerine lavanta dikmeye karar verdik. Sahilde ve bir çok noktada peyzaj, düzenleme çalışmalarımız devam ediyor. Bu bölgeye lavanta dikmemizin sebebi bakım gerektirmeyen, suyu çok az isteyen, toprağa yararlı güzel kokulu bir bitki. Zarar gören yerlerimizde sadece lavanta değil farklı tür bitkilerin de ekimlerine başlayacağız. Ayrıca yıkılan tüm ağaçlar kaldırıldıktan sonra yeniden ağaçlandırma, fidan dikimlerini artıracağız” dedi.

Yorum Ekle