SON DAKİKA

Kdz. Ereğli’de su arızasına müdahale ediliyor

Kdz. Ereğli’de su arızasına müdahale ediliyor. 30 Nisan, 2024 08:39 Güncelleme: 30 Nisan, 2024 08:39 Kdz. Ereğli’de su arızasına müdahale ediliyor

Kdz. Ereğli’nin içme suyunun karşılandığı Kızılcapınar hattında sabah saatlerinde arıza meydana geldi. Belediye ekipleri, arızaya müdahale etti, çalışmalar sürüyor. Şuan şehirde içme suyu kesintisi bulunmuyor. İlave su kaynakları devreye alındı. Arızanın durumu ve süresiyle bağlantılı ilerleyen saatlerde açıklama yapılacak.

Kdz. Ereğli’nin içme suyu ihtiyacının karşılandığı Su Arıtma Tesisi ile Ova Barajı arasındaki Kızılcapınar hattında sabah saatlerinde arıza meydana geldi. Kdz. Ereğli Belediyesi ekipleri arızanın giderilmesi için çalışmalarını sürdürüyor.

Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürü Deniz Koca, arızaya ilişkin şu bilgileri verdi:

“Kızılcapınar mevkiinde barajdan içme suyu arıtma tesisine gelen Q 1200 mm ana isale hattı sabah saatlerinde arıza vermiştir. Saat 07:30’da baraj çıkışları kapatılmıştır. Ekiplerimiz tarafından hemen hazırlıklar yapılarak onarım çalışmalarına başlanmıştır. Bu arada ilave su kaynaklarımız devreye alınmıştır. Şu an için şehirde su kesintisi bulunmamaktadır. Fakat arızanın durumu ve süresi ile ilerleyen saatlerde depo ve su kullanımlarına göre bazı bölgelerde su kesintisi yaşanabilir. Ekiplerimiz durmaksızın arızanın onarımı için çalışacaktır.”


Yorum Ekle