SON DAKİKA

Kdz. Ereğli Belediyesi, Cumhuriyetin 100. Yılına özel 100 fidan dikti

Kdz. Ereğli Belediyesi, Cumhuriyetin 100. Yılı kutlama etkinlikleri kapsamında 100 fidan dikti. 24 Ekim, 2023 14:38 Güncelleme: 24 Ekim, 2023 14:38 Kdz. Ereğli Belediyesi, Cumhuriyetin 100. Yılına özel 100 fidan dikti

Kdz. Ereğli Belediyesi, Cumhuriyetin 100. Yılı kutlama etkinlikleri kapsamında 100 fidan dikti.

Kdz. Ereğli Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Park ve Bahçeler Birimi tarafından Kırmacı Mahallesi Mezarlığı yol altında Cumhuriyetin 100. Yılına özel 100 fidan dikimi gerçekleştirdi.

Fidin dikim etkinliğine Belediye Başkanı Halil Posbıyık, eşi Neriman Posbıyık, belediye yetkilileri ve Bahçeşehir Koleji öğrencileri katıldı.

Başkan Posbıyık ve eşi Neriman Posbıyık, hazırlanan 100 fıstık çamı fidanını öğrencilerle birlikte toprakla buluşturdu, can suyu verdi. Cumhuriyetin 100. Yılını kutlayan Başkan Posbıyık, şunları söyledi:

"Cumhuriyetin 100. yılını kutlamak bizim için büyük bir gurur. Tüm Türkiye’de olduğu gibi Kdz. Ereğli’de de kutlamalar için gerekli hazırlıkları yaptık. Bugünden itibaren hem gündüzleri hem akşamları sanatsal etkinlikler, imza günleri, eğlenceler düzenledik. Öncelikle bugün bütün Ereğli halkının bütün insanlarımızın işyerlerini, apartmanlarını, her noktayı bayraklarla süslemeleri gerekir. Bu çok önemli. 29 Ekim’i coşkuyla kutlayacağımıza inanıyorum. Her yer kırmızı beyaz olsun istiyoruz. Zaten coşku başladı. Bayrak ihtiyacı olup da temin edemeyenler Belediye Kültür Müdürlüğü’nden temin edebilirler. Ormana ve ağaca çok önem veriyoruz. Ülkemiz için dünya için çok önemli bir olay. Dolayısıyla bugün geniş bir ekiple buraya katıldık, ilk etkinlik olarak 100 fidan dikiyoruz. Fidanları diktiğimiz yer Kırmacı Mezarlığı yol altı. Burası dolgu alan olduğu için buraya kök salması için Fıstık Çamı fidanı dikiyoruz. Etkinliğimize katılan Bahçeşehir Koleji öğretmenlerine, öğrencilerine teşekkür ediyorum. Yaşasın Cumhuriyet.”

Yorum Ekle