SON DAKİKA

Kavaklık’ta Başkan Posbıyık Rüzgarı

Kavaklık’ta Başkan Posbıyık Rüzgarı 20 Mart, 2024 16:28 Güncelleme: 20 Mart, 2024 16:28 Kavaklık’ta Başkan Posbıyık Rüzgarı

“EREĞLİ İL OLSUN DİYEN BENDEN BAŞKA KİMSE YOK”

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı ve CHP Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık, Kavaklık Mahallesi’nde coşkuyla karşılandı. Ereğli’nin yeni maceralara girmemesi gerektiğini söyleyen Başkan Posbıyık, 2014-2019 dönemini hatırlattı; “Ereğli İl olsun diyen benden başka kimse yok” dedi.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı ve CHP Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık, seçim gezilerine Kavaklık Mahallesi’nde devam etti.

Kavaklık’ta mahalle sakinlerinin coşkuyla karşıladığı Başkan Posbıyık; “Her seçim döneminde benimle birlikte yürüyen Kavaklık’a şükranlarımı sunuyorum, sizleri seviyorum” dedi.

Halka hitaben yaptığı konuşmada bir çok konuya değinen Başkan Posbıyık, 1989 yılından itibaren Ereğli’nin İl olması için bir çok mücadele verdiğini belirterek şunları söyledi:

““Ereğli’ye aşığım. Bana oy veren, oy vermeyen, düşüncesi ne olursa olsun, o partiden, bu partiden benim için hiç önemli değil. Benim için Ereğli önemli. 

Devlet yatırım yapamıyor, ülkenin durumu çok kötü. Dede torununa harçlık veremiyor. Ekonomik yönden batmış. Aç insanlar var. 10 bin liraya emekliler geçiniyor.  Devlet yatırım yapabilse Çevre yolunu yapardı. Ereğli’nin bir Emniyet binası yok, hükümet konağı yok. Devlet yatırım yapamazken bunlar çıkmış, şunu yapacağız, bunu yapacağız diyerek işi bilmeden milleti kandırmaya çalışıyorlar. Bu iş bilmezlere inanmayın, Ereğli’yi yeni maceralara sürüklemeyin. 2014’den sonra neler olduğunu hep birlikte gördük. Belediyecilik tecrübe işi, lider işi. Tüm bu sıkıntılar içerisinde Ereğli Belediyesi’ni biz tecrübemizle ileriye taşımaya çalışıyoruz.

-EREĞLİ İL OLMALI-

Hayatım Ereğli’ye hizmet etmekle geçti. 1989 yılından itibaren her yerde Ereğli İl olsun diye bas bas bağırıyorum. Bugün Ereğli İl olsun diyen benden başka kimse yok. Niyle söylemiyorlar, Zonguldak’tan korkuyorlar, bize oy vermez diyorlar. Benim öyle bir derdim yok. Benim derdim Ereğli halkı. Onun için yukarıdakiler beni sevmez, beni halk sever. Ben halkımla yol yürüyorum. Zonguldak 31 üyesi olan sadece Ereğli var nüfusu en büyük olan Ereğli İl olmayı hak etmiyor mu? Zonguldak‘ta devletten gönderilen bütçeden bize para gönderilmiyor. Ereğli’ye gönderilmiyor.  Ereğli üvey kardeş tünelin bu tarafında dolayısıyla devlet yatırımları yapılmıyor. Biz vilayet binası yapılsın diye İl olmayı istemiyorum. Eğer Ereğli İl olursa bize 2 milletvekili verecekler. 2 milletvekili de Ereğli’den Alaplı’dan Ormanlı’dan seçilecek dolayısıyla milletvekilleri bir daha seçilmek için devletten ayrı bir bütçe gelecek buraya ve köyleriyle birlikte Ereğli’ye hizmet edecekler, yatırım yapacaklar.”

Başkan Posbıyık, Kavaklık Mahallesi için Kabasakal deresi üzerinde hazırladıkları ‘Kavaklık Deresi Yeşil Koridor Projesi’ni tanıttı, mahalle sakinlerinin büyük beğenisiyle karşılandı.

Yorum Ekle