SON DAKİKA

Karaarslan, gençlerle bir araya geldi...

Cumhuriyet Halk Partisi Kdz. Ereğli Belediye Başkan aday adayı Emrah Karaarslan gençlerle bir araya geldi. Soğuk havaya rağmen samimi bir ortamda geçen sohbette Karaarslan gençlerle kahve içti ve gençlerin taleplerini, sorularını tek tek dinleyerek cevapladı. 31 Aralık, 2023 16:12 Güncelleme: 31 Aralık, 2023 16:12 Karaarslan, gençlerle bir araya geldi...

Cumhuriyet Halk Partisi Kdz. Ereğli Belediye Başkan aday adayı Emrah Karaarslan gençlerle bir araya geldi. Soğuk havaya rağmen samimi bir ortamda geçen sohbette Karaarslan gençlerle kahve içti ve gençlerin taleplerini, sorularını tek tek dinleyerek cevapladı.

CHP'de aday adaylarının açıklanmasına kısa bir süre kala CHP
Kdz. Ereğli Belediye Başkan aday adayı Emrah Karaarslan çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Çarşı ve pazar esnaflarından sonra dernek ve STK'ları ziyareti eden Karaarslan dün akşam Bozhane limanında yer alan bir kafede gençlerle bir araya geldi. Gençlerle kahve içen Karaarslan gençlerin taleplerini dinledi. Gençlere dair birçok projesinin olduğunu söyleyen Karaarslan gençlerle bol bol sohbet etti. Karaarslan: "Sizlerle burada buluşmaktan dolayı çok mutluyum. Siyasi bir söylem olarak burada değiliz. Ben sizin düşüncelerinize en yakın kişi olduğum için buradayım. Sizlerin görüşleri fikirleri benim için çok önemli. Şuan projelerimizi hazırlıyoruz. Bu projelerimizi sizin fikirlerinizle nasıl etki edebiliriz bunu çalışması içerisindeyiz.” dedi. Ardından Karaarslan gençlerin sorularına tek tek cevapladı. Karaarslan bazı sorulara şu yanıtları verdi:

Festivallere devam edecek misiniz?
“Tabi ki devam edeceğiz. Sadece festivallerle kalmayacağız. Bunun yanında gençlik festivalleri de yapacağız.”

Sahil’de Wi-fi hizmeti olacak mı? Sahil eski haline getirilebilecek mi?
“Sahilde Wi-fi ağı ücretsiz olacak. Sahilin büyük bir kısmında bu hizmet verilecek. Yaza kadar hepsini bitireceğiz sahilimiz eskisinden daha güzel olacak. Daha yenilikçi projelerimiz var; yenilenebilir güneş paneli sistemlerimiz gibi projelerimizin çalışmalarını yaptık. Şuan sadece aday olduktan sonra, Ereğli halkı da layık gördükten sonra seçimi kazanırsak direkt uygulaması kaldı.”

Ereğli’de eğlence çeşitliliğinde eksiklik var bununla ilgili bir çalışmanız var mı?
“Gençlik platformu adı altında bir platform kuracağız. Gençlerimizin istediği, düşündüğü, fikirlerini sunabileceği, bu sadece eğlence olarak değil bilimsel olarak da bir proje geliştirmek istediler. Gençlerimizin sesini duyurabileceğimiz bir platform kuracağız.”

En büyük projeniz ne olacak?
“Sizlere o proje katalogları gelecek ya, o kataloglarda vizyon proje göremeyeceksiniz. Yanlış anlamayın söylemimi. Kitapçıkta kalacak proje görmeyeceksiniz. Hepsi mahalle mahalle birebir uygulanabilir proje. Her mahallenin sorununa göre proje üretiyoruz ve onların hepsini yüzde yüz yapacağımıza inanın.”

Emrah bey çok gençsiniz belediye başkanı olursanız bu sizin için bir dezavantaj olur mu?
“Ben bu yola çıktığım zaman ‘Emrah çok gençsin’ dediler. Ben Ereğli’de en genç meclis üyesi olan da bendim. Ben bunu kırdım çünkü herkes 50, 55, 60 yaşı üstü olsun istiyor ama gençlerinde bir yerlerde olabileceği düşüncelerine, fikirlerine saygı duyulması gerektiğini anlatmaya çalıştım ve bu yolda bir basamak yukarı çıktım, bir basamak daha yukarı taşımak istiyorum. Mutlaka inanın. İnanmak başarmanın yarısıdır ve ben bunu 5 sene önce yaptım. İnandım, başardım ve bugün bir şeye daha inanıyorum ve bir kere daha başarabileceğime inanıyorum ve o makama geldiğimiz zaman şundan da hiç şüpheniz olmasın. Sizin fikirlerinize, düşüncelerinize en yakın, kafanızdan geçen düşünceleri anlayabilecek tek kişi de ben olacağım.”

Türkiye genelinde belediyeler vatandaşlara kapılarının açık olduğunu söylüyorlar ama bu böyle olmuyor siz belediye başkanı olursanız biz gençlerin sesini nasıl dinleyeceksiniz, nasıl size sesimizi duyuracağız.”
“Gençlik platformu oluşturacağız dedik ya, bu birinci basamağı ama ben diğer siyasilerden biraz farklıyımdır. Herkes ‘24 saat kapılarımız açık olacak’ diye bir vaat verir ya ben bu söylemem çünkü beni bilen bilir. Ben bu şehrin çocuğuyum, ben bu şehrin yetiştirmiş olduğu bir evladım. Her zaman bizim kapılarım bütün gençlerimize açık olacak ve sadece kapılarımız değil düşüncelerine de açık olacak.”

Kitap Kafe projeniz var mı?
“Penguen içerikli, o tarzda bir düşüncemiz var. Burada ayrıyeten yazıcıların olduğu, öğrencilerin ödevlerini ücretsiz bir şekilde çıkarabileceği, hem kitaplarını okuyabilecekleri hem çay ve kahvelerini rahat rahat içebilecekleri bir ortam olacak.” dedi.

Karaarslan çok sayıda gencin katıldığı akşamda sırayla öğrencileri dinledi ve sorularını yanıtladı.

Yorum Ekle