SON DAKİKA

Jandarma'dan okul önlerinde denetim...

Zonguldak Valiliği, eğitim-öğretim döneminin başlamasıyla birlikte öğrencilerin güvenliklerinin sağlanması amacıyla denetim ve çalışmaların sıklaştırıldığını bildirdi. 12 Eylül, 2023 16:39 Güncelleme: 12 Eylül, 2023 16:39 Jandarma'dan okul önlerinde denetim...

Konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: 

2023-2024 Eğitim-Öğretim yılının başlaması nedeniyle Zonguldak İl Jandarma Komutanlığınca sorumluluk bölgemizde geleceğimizin teminatı çocuklarımızın güvenliği için 11 Eylül 2023 tarihinde Çocuk ve Gençlerin Korunmasına Yönelik Okul Çevreleri ve Okul Servis Araçları Denetimleri (56) Jandarma Asayiş Timi ve (18) Trafik Jandarması Timinde görevli olmak üzere toplam (207) Jandarma personeli tarafından icra edilmiştir. Denetimlerde çocuklarımızın güven içerisinde okula gidiş gelişlerini sağlamak, okul servis araçlarının karışabileceği kazaların önlemek ve taşımacılık faaliyetlerinin aralıksız olarak sürdürülmesi için okul servis aracı sürücüleri denetlenerek gerekli bilgilendirmeler yapılmıştır.

Okul çevrelerinde bulunan parklar, bahçeler ve metruk binaların kontrolleri yapılarak şüpheli şahıslar kontrol edilmiştir. Zonguldak İl J.K.lığı tarafından Eğitim-Öğretim yılı sonuna kadar denetim ve kontrollere aralıksız olarak devam edilecektir."

 

Yorum Ekle