SON DAKİKA

İlhan Yapıcı'yı anıyoruz

Eski sendikacılardan ve uzun yıllar siyasetin içerisinde de aktif olan, Kdz.Ereğli’de yıllardır gazetecilik yapan ve son olarak haftalık Memleket Gazetesi’ni yayınlayan, Gazeteciler Derneği eski Başkanlarından ve Değişim Gazetesi eski Genel Yayın Yönetmenlerinden İlhan Yapıcı’yı aramızdan ayrılışının 14. Yılında özlemle anıyoruz. 04 Aralık, 2021 06:09 Güncelleme: 04 Aralık, 2021 06:09 İlhan Yapıcı'yı anıyoruz
15 Ekim 1966 tarihinde kurulan ve 15 Ekim 1991 tarihinde yayın hayatına son veren Ereğli Memleket Gazetesi’ni, yıllar sonra yeniden basın dünyasına kazandıran Merhum İlhan Yapıcının, Ereğli’ye ve gazetecilik mesleğine önemli katkıları olmuştur.
 
1949 yılında Ereğli’de doğan, eski adıyla Ereğli’nin Sesi, şimdiki adıyla, Hâkimiyet Gazetesinde görev yapan merhum Yapıcı, Değişim Medya Grubu’nun yanı sıra Olay Gazetesinde de önemli hizmetlerde bulunmuştur.
 
"Memleket Gazetesi" Kurucularından rahmetli Turan Kayalı döneminde mesleğini "Memlekette" Genel Yayın Yönetmeni olarak sürdüren Yapıcı, 1991 yılında kurulan Ereğli Gazeteciler Derneği’nin 1996 yılında yapılan Genel Kurulunda Başkanlığa seçilerek bu görevine 8 ay devam etmiştir.  
 
Gazeteciler Derneği Yönetim Kurulu Üyeliğinde de bulunan Merhum Yapıcı, Gazeteci kimliğinin yanı sıra sendikal mücadelelerde de yönetici olarak görev almış, Maden İş Sendikası Genel Başkan Yardımcılığı da yapmıştır. Yakalandığı hastalıktan kurtulamayarak 4 Aralık 2007 günü saat 23.00 sıralarında yaşama veda eden İlhan YAPICI'yı her yıl olduğu gibi bu yıl da, rahmetle, saygıyla anıyoruz.
 
Yorum Ekle