SON DAKİKA

İkinci mahkeme görüldü, tutuksuz yargılanmasına karar verildi..

Belediye Başkanının 5. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde bir kadının şikayeti üzerine görülen davanın 2. duruşması yapıldı. Mahkeme içi ve adliye dışında yoğunluk oluştu. Mahkeme, belediye başkanını tutuksuz yargılanmak üzere serbest bıraktı, ay sonu dava görülecek. 04 Nisan, 2024 15:51 Güncelleme: 04 Nisan, 2024 15:52 İkinci mahkeme görüldü, tutuksuz yargılanmasına karar verildi..

İYİ Parti'den Gülüç Belediye Başkanı seçilen Gökhan Mustafa Demirtaş'ın bir bayan personelin şikayeti üzerine açılan soruşturmanın ardından ikinci mahkeme Karadeniz Ereğli 5. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde görüldü.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı avukatının da müdahil olduğu duruşma nedeniyle yoğunluk yaşandı. Demirtaş'a destek verenler Karadeniz Ereğli Adliyesi önünde yoğunluk oluştururken diğer taraftan şikayetçi tarafına da çok sayıda bayan destek verdi. Karadeniz Ereğli Kadın Platformu Yöneticilerinin de takip ettiği mahkeme sona erdi.

MAHKEME TUTUKSUZ YARGILANMASINA KARAR VERDİ

İkinci mahkemede tanıklar dinlendi. Cumhuryet Savcılığı görüşünü açıkladı. Mahkeme Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Mustafa Demirtaş'ın tutuksuz yargılanmasına, bir sonraki mahkemenin de 26 Nisan 2024 tarihinde saat 11.00'de görülmesine karar verdi. Kararın ardından tarafların oluşturduğu kalabalık dağıldı.


Yorum Ekle