SON DAKİKA

CHP Meclis üyesi adayı Hüseyin Çakır görev başında vefat etti..

Hüseyin Çakır görevinin başında vefat etti.. 31 Mart, 2024 09:59 Güncelleme: 31 Mart, 2024 10:02 CHP Meclis üyesi adayı Hüseyin Çakır görev başında vefat etti..

BAŞKAN POSBIYIK: HÜSEYİN ÇAKIR DEMOKRASİ ŞEHİDİMİZDİR

“SANDIKLARA SAHİP ÇIKMAK HÜSEYİN ÇAKIR KARDEŞİMİZİN VASİYETİNİ YERİNE GETİRMEKTİR”

Bediye Meclis Üyesi Adayı Hüseyin Çakır, görevli olduğu okulda kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti. Belediye Başkanı ve CHP Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık, hastaneye gelerek açıklamalarda bulundu. Hüseyin Çakır’ın “çok miktarda polis görev kağıtsız oy kullanmaya geliyor. Görev kağıdı olanda sistemde sorgulanmıyor” diye bilgi verdikten 10 dakika sonra fenalaşarak hastaneye kaldırıldığını belirterek; “Maalesef Hüseyin çakır’ı kaybettik. O bizim demokrasi şehidimizdir. Bugün sandıklara sahip çıkmak Hüseyin çakır kardeşimizin vasiyetini yerine getirmektir” dedi.

Kdz. Ereğli Belediyesi CHP Belediye Meclis Üyesi Adayı Hüseyin Çakır (59), görevli olduğu okulda kalp krizi geçirerek kaldırıldığı Echomar Hastanesi’nde hayatını kaybetti. 

Belediye Başkanı ve CHP Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık, hastaneye gelerek açıklamalarda bulundu. Evli ve 2 çocuk babası Hüseyin Çakır’ın “çok miktarda polis görev kağıtsız oy kullanmaya geliyor. Görev kağıdı olanda sistemde sorgulanmıyor” diye bilgi verdikten 10 dakika sonra fenalaşarak hastaneye kaldırıldığını belirterek; “Maalesef Hüseyin çakır’ı kaybettik. O bizim demokrasi şehidimizdir. Bugün sandıklara sahip çıkmak Hüseyin çakır kardeşimizin vasiyetini yerine getirmektir” dedi.

Başkan Posbıyık şunları söyledi:

“Bugün seçim günü çok üzgünüz. Hüseyin Çakır, değerli bir kardeşimizdi. 

Ereğli’yi temsil etmesi için onu meclis üyesi adayı yaptık. Kdz. Ereğli‘ye çok yararlı olacaktı. Demokrasiye aşık bir insandı. Atatürkçü, demokrat bir insandı. Demokrasi için yapamayacağı hiçbir şey olmayan çok değerli bir kardeşimizdi. Büyük bir şevkle seçim öncesinde birlikte çalışmalar yaptık, çok da başarılıydı.

Bugünkü heyecanla; sandıkların başına geçtik. Tabii ki sandık başında ölüme giden yolda ne oldu orasını bilmiyoruz. Sadece onun yazdıkları elimizde; Sadece söylediği “çok miktarda polis görev kağıtsız oy kullanmaya geliyor. Görev kağıdı olanda sistemde sorgulanmıyor” şeklinde yazı geçiyor ve 10 dakika sonra fenalaşıyor. 

Allah rahmet eylesin kaybettik. O Ereğli’deki seçim gününde hayatını kaybeden bizim gözümüzde demokrasi şehidi bir kardeşimiz, Allah nur içerisinde yatırsın.

O’nun bıraktığı anıları Ereğli’de her zaman yaşatacağız ailesine başsağlığı ve sabır dilmiyorum.

Bütün sandık başlarındaki arkadaşlara görevli arkadaşlara, sayımlarda görevli arkadaşlara üzüntüyü bir süre bırakmamız gerektiğini ifade ediyorum. Sıkıntıları görüyorsunuz hep beraber sandıkların başında daha ciddi, daha sıkı görev yaptığınız takdirde Hüseyin Çakır’ın bana göre bıraktığı vasiyeti yerine getirmiş olacaksınız. 

Şimdi sandıklara sonuna kadar sahip çıkma zamanı. Demokrasi mücadelesi verme. Demokrasinin Türkiye’de Ereğli’de yerleşmesi için bu mücadeleye katkıda bulunma zamanı olarak görüyorum. Bütün Arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Allah yar ve yardımcınız olsun.”

Yorum Ekle