SON DAKİKA

“Hükümet yatırım yapabilse çevre yolunu, hükümet konağını, emniyet binasını yapardı”

“İş bilmeden atmasyonla milleti kandırmaya çalışıyorlar” 14 Mart, 2024 16:45 Güncelleme: 14 Mart, 2024 16:46

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı ve CHP Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık, kestaneci Mahallesi’nde önemli açıklamalarda bulundu. Ülkenin ekonomik yönden kötü durumda olduğunu ve hükümetin yatırım dahi yapamadığını belirten Başkan Posbıyık; “Bunlar çıkmışlar işi bilmeden şunu, bunu yapacağız diyorlar. Atmasyonla milleti kandırmaya çalışıyorlar. Ülkenin durumu kötü, hükümet yatırım yapamıyor, yapabilse Ereğli’de çevre yolunu, hükümet konağını, emniyet binasını yapardı” dedi.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı ve CHP Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık, seçim gezilerine Kestaneci Mahallesi’nde devam etti.

Muhtar Yücel Gökmen ve mahalle sakinleri tarafından karşılanan Başkan Posbıyık, önemli açıklamalar yaptı. Ereğli’de iş bilmeyenlerin milleti kandırma politikası yürüttüğünü anlatan Başkan Posbıyık, şunları söyledi:

“Ereğli’ye aşığım. Bana oy veren, oy vermeyen, düşüncesi ne olursa olsun, o partiden, bu partiden benim için hiç önemli değil. Benim için Ereğli önemli. 

Devlet yatırım yapamıyor, ülkenin durumu çok kötü. Dede torununa harçlık veremiyor. Ekonomik yönden batmış. Aç insanlar var. 10 bin liraya emekliler geçiniyor.  Devlet yatırım yapabilse Çevre yolunu yapardı. Ereğli’nin bir Emniyet binası yok, hükümet konağı yok. Devlet yatırım yapamazken bunlar çıkmış, şunu yapacağız, bunu yapacağız diyerek işi bilmeden milleti kandırmaya çalışıyorlar. Halkımız kanmıyor da yerse diye. Biri de Balı Platformu demiş, çizilen projeler Balı Mahallesi’ne komple istimlak etse sığmıyor. Balı’da yerin metrekaresi kaç para, burayı nasıl kamulaştıracaksınız. Devlet nasıl yatırım yapamıyorsa, belediyelerde tüzel kişiliklerde çok zor durumda. Bu kadar atmasyon olmaz, vatandaş yerse diye kandırmaya çalışıyorlar. Hükümetin durumu ortadayken belediyelerin durumu çok mu iyi. Hayır. Bir çok belediye işçisine maaş dahi ödeyemiyor. Biz tecrübemizle bu işi götürmeye çalışıyoruz. Devletten belediyelere gelen İller Bankası paraları hiç yükselmiyor hep aynı ama asgari ücret yükseldiği için bizde en düşük bir işçi maaşı 30 bin lira. Atmasyonla bu işler olmaz. Bak arkadaşım, meslektaşım İbrahim Sezer (AK Parti adayı). Atma İbrahim. Sen Mühendis adamsın. Potbaşı’nda bizim bir oyun dünyası var. Oraya 3 tane nikah, 2 tane düğün, konferans salonu falan yapacağız diyor. La orasının yarısı demirçeliğin.  Yarısı hisseli arazi. Yarısı da imarda dereye gitmiş. Sen mühendis adamsın gel Halil abine sor. Bir paftaya bak birde mühendissin.   Çok anlamlı bir poster asmışsın 5 yıl boşa geçmesin diye.  Eğer bu adamlar Belediye başkanı olursa 5 sene boşa geçer.  İbrahim’in bir defa gelip benim yanımda staj görmesi lazım, belediye meclis üyeliği yapması lazım. İbrahim çok iyi bir çocuk. İyi olmak yeterli değil. Yaratan herkesi iyi yaratıyor. Hepimizi iyi yarattı. Ama bazıları sonradan bozuluyor. Hüseyin Uysal kötü bir adamıydı? Hayır. Benimde doktorumdu. İyi bir insan olmak belediye başkanlığında yeterli değil. Lider olmak lazım. Belediye Başkanı disiplinli, prensipli olması lazım. Belediye Başkanlarına yeşil sahaları inşaat sahası yapmak için kabadayı geçinenler silahın namlusunu gösterirler. Korkmaması lazım. 2014’den sonra gördük bunları. Hüseyin’in 5 kuruş menfaati yok ben kefilim. Bir çok yerden mahkemede şuanda. Etrafındakiler paraları yediler, malı götürdüler.  Sadece bununla kalınmadı, belediyede kalıcı hasarlar bıraktılar. Örnek, eğer Ereğli’de bir kuraklık olursa Erdemir Ereğli’ye barajdan suyunu keseceğini ve suyu enerji santraline getireceğini  belirten protokolü imzaladılar. Hüseyin Uysal’ın ve Genel Müdür’ün imzası var. Yok edemedik. Bu ne demektir. Su insanın anayasal hakkıdır. Hiç kimse Erdemir para kazansın diye insanlar susuz kalsın diyemez. Belediyecilik öyle kolay değil.“

Başkan Posbıyık’a açıklamalarının ardından Kestaneci Mahallesi’nden sorumlu belediye meclis üyesi adayları Gönül Çelik ve Bayram Seçen tarafından çiçek takdim edildi.Yorum Ekle