SON DAKİKA

Hırsızlık yapan 3 Zanlı yakalandı

Hırsızlık yapan 3 Zanlı yakalandı 04 Kasım, 2021 16:20 Güncelleme: 04 Kasım, 2021 16:20 Hırsızlık yapan 3 Zanlı yakalandı

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde 4 ayrı evden hırsızlık yaptıkları tespit edilen 3 zanlı Jandarma ekiplerinin titiz çalışmasının ardından yakalandı. Zanlılardan ikisi çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. Bir kişi ise adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

Konuyla ilgili olarak Valilik makamınca yapılan açıklamada “Çaycuma İlçesi Kerimler köyünde evi bulunan ve Almanya Ülkesinde yaşayan B.D isimli şahsın köydeki evine kimliği belirsiz kişi/kişilerce girilmek suretiyle (2) adet televizyon, (1) adet jeneratör çalınması olayı meydana gelmiştir. Zonguldak İl Jandarma Komutanlığına bağlı JASAT (Jandarma Dedektifleri) ile Çaycuma İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından yapılan detaylı araştırma, soruşturma ve çalışmalar sonucunda; Söz konusu köyde ayrıca (3) ayrı kişiye ait olan evlerden de (3) adet Televizyon, (1) adet çelik para kasası ve üç bin Türk Lirası hırsızlık olayının da olduğu, yapılan araştırmanın devamında hırsızlık olaylarının M.D, B.D ve E.D isimli şüpheli şahıslar tarafından gerçekleştirildiği, şüpheli şahısların toplamda (4) ayrı evden çalmış oldukları eşyaları Perşembe beldesinde ikinci el eşya alım satım işi ile uğraşan E.Ç isimli şahsa sattıkları tespit edilmiş, hırsızlık olayına konu malzemeler E.Ç isimli ikinci el eşya satıcısından alınarak mağdur şahıslara teslim edilmiştir. Cumhuriyet Savcısının talimatı doğrultusunda gözaltına alınan şüpheliler 03.11.2021 günü sevk edildikleri mahkemece B.D, E.D isimli şahıslar tutuklanmış, M.D isimli şüpheli şahıs ise adli kontrol şartı uygulanarak yargılanmak üzere serbest bırakılmıştır” denildi.

Yorum Ekle