SON DAKİKA

Gümelispor Lige Hazır

Karadeniz Ereğli’de, 2021-2022 1. Amatör Ligi, 1 Ocak itibariyle başladı. Sezonun iddialı takımlarından biri olan Gümelispor, pazar günkü ilk karşılaşmaya sıkı şekilde hazırlandı. 01 Ocak, 2022 10:44 Güncelleme: 01 Ocak, 2022 10:44 Gümelispor Lige Hazır

1’inci amatör lig, 1 Ocak Cumartesi 2022 itibariyle start aldı. A grubunda 7, B grubunda 7 takım mücadele edecek.

Ligin iddialı takımlarından Gümeli spor, yılın son idmanını, 31 Aralık Cuma akşamı, Şehit Vefa Karakurdu (Beyçayır) stadında gerçekleştirdi.

Gümeli spor, 2 Ocak 2022 Pazar, saat 16.30’da Zonguldak Ereğli Spor (ZES) ile ilk karşılaşmasına çıkacak.

“GENÇLERE GÜVENİYORUZ”

Gümeli spor Kulüp Başkanı Celal Ateş: “Hocalarımızla ve aramıza katılan oyuncularımızla yeni ve genç bir takım oluşturduk, 2021-2022 sezonu Karadeniz Ereğli futbol camiamıza hayırlı olsun. Ligin iddialı takımlarından biriyiz gençlere güveniyoruz.”

“LİGE SIKI ŞEKİLDE HAZIRLANDIK”

Antrenör Ömer Durak; “Pandemi kapanmalarının sona ermesinin ardından çalışmalarımıza yaz okulu alt yaş grupları ile başladık, A takımda aramıza katılan genç oyuncularımızla birlikte takımı kondisyon, teknik ve mental anlamda en verimli çalışmalarla hazır hale getirmeye çalıştık, lige hazırız.”

“HEDEFİMİZ BÜYÜK”

Antrenör Mustafa Danışmaz, şu değerlendirmelerde bulundu; “Maalesef salgın koşullarından en çok amatör futbol etkilendi, gençler sahalara uzak kaldı, imkânları iyi şekilde değerlendirip takımı kısa sürede hazırladık. Takıma ağabeylik yapan oyuncularımız yanında yetenekli genç oyuncularla takviye yaptık.

Oyuncularımızla yeni sezonun heyecanını yaşıyoruz. Nasip olursa sezonu şampiyon olarak bitirip, Süper Amatör ligine yükselmeyi hedefliyoruz. Fair play (adil oyun-sportmenlik) çerçevesinde başlayacak yeni sezon tüm takımlarımıza, oyunculara hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

Haber & foto: Timuçin ÖZAT

Yorum Ekle