SON DAKİKA

Ereğli yaz etkinlikleri Ağustos ayı programları açıklandı...

Ereğli yaz etkinlikleri Ağustos ayı programları açıklandı... 02 Ağustos, 2023 15:47 Güncelleme: 02 Ağustos, 2023 15:47 Ereğli yaz etkinlikleri Ağustos ayı programları açıklandı...

Kdz. Ereğli Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün Amfi Tiyatro’da düzenlediği konser ve gösterilerden oluşan yaz etkinliklerinin Ağustos ayı programı açıklandı. 4 Ağustos Cuma günü Alevi Kültür Dernekleri’nin müzik dinletisiyle başlayacak etkinlikler kapsamında Kdz. Ereğlililer gecesi, Karadeniz gecesi ve Kars Kafkas gecesi düzenlenecek. Ayrıca Batı Karadeniz’in divası Yağmur Okur, Madenci Korosu, Belediye Müzik ekibi, Tolga Basan, Metin Bekar, Gamze Tunç ve Güray Koçak konser verecek, Servet Öztürk Stand Up gösterisinde bulunacak.

Kdz. Ereğli Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün sahilde bulunan Amfi Tiyatro’da düzenlediği yaz ayı etkinlikleri Ağustos ayı programı açıklandı.

Etkinlikler 4 Ağustos Cuma günü akşamı Alevi Kültür Dernekleri’nin solist Gökhan Göçmen eşliğinde müzik dinletisiyle başlayacak. Ay içerisinde Kdz. Ereğlililer gecesi, Karadeniz gecesi ve Kars Kafkas gecesi düzenlenecek.

Kdz. Ereğliler Kültürünü Yayma ve Yaşatma Derneği’nin Kdz. Ereğlililer gecesinde Ereğli türküleri ve halk oyunu gösterileri ile gözleme ve sarma ikramında bulunulacak. Kdz. Ereğli Trabzonlular Derneği’nin Karadeniz gecesinde Hakan Sarı ile tulum, Muhammet Kaya ile kemençe, horon ve Karadeniz fıkraları eşliğinde lahana ve mısır ekmeği ikramında bulunulacak. Kdz. Ereğli Kars Kafkas Folklor Derneği’nin Kars Kafkas gecesinde Gökmen Tanyıldız, Birkan Kusay ve Servet öztürk sahne alacak, Azeri ve halay eşliğinde içli kete ikram edilecek.

Etkinlikler kapsamında Batı Karadeniz’in divası Yağmur Okur, Madenci Korosu, Belediye Müzik ekibi, Tolga Basan, Metin Bekar, Gamze Tunç ve Güray Koçak konser verecek, Servet Öztürk Stand Up gösterisinde bulunacak.

Program şu şekilde:

04 AĞUSTOS CUMA

ALEVİ KÜLTÜR DERNEKLERİ KDZ. EREĞLİ ŞUBESİGÖKHAN GÖÇMEN MÜZİK DİNLETİSİ

05 AĞUSTOS CUMARTESİ 

YAĞMUR OKUR         KONSER

11 AĞUSTOS CUMA

KDZ. EREĞLİ TRABZONLULAR EĞİTİM KÜLTÜR YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ       KARADENİZ GECESİ

12 AĞUSTOS CUMARTESİ

VOLKAN YILMAZ-SERKAN YILMAZ -SERCAN DABAN- AZİZ OZAN ÇAPLAN- İLKNUR YÜKSEL   KONSER

13 AĞUSTOS PAZAR

KDZ.EREĞLİ KARS KAFKAS FOLKLOR DERNEĞİ    KARS KAFKAS GECESİ

18 AĞUSTOS CUMA

KDZ.EREĞLİ KÜLTÜRÜNÜ YAYMA VE YAŞATMA DERNEĞİKDZ. EREĞLİLİLER GECESİ

19 AĞUSTOS CUMARTESİ

MADENCİ KOROSU KÜLTÜR VE SANAT DERNEĞİ   MADENCİ KOROSU KONSERİ

25 AĞUSTOS CUMA

20. 00 - 21.30 SERVET ÖZTÜRK     STAND- UP GÖSTERİSİ

25 AĞUSTOS CUMA

21.30-23.00 TOLGA BASAN  KONSER

26 AĞUSTOS CUMARTESİ 

METİN BEKARKONSER

27 AĞUSTOS PAZAR          

GAMZE TUNÇKONSER

"30 AĞUSTOS ÇARŞAMBA ZAFER BAYRAMI"

GÜRAY KOÇAK         30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI 101. YIL KONSERİ

 

Yorum Ekle