SON DAKİKA

Ereğli Liman onarım inşaatı için süreç başladı

Ereğli Liman onarım inşaatı için süreç başladı 23 Şubat, 2024 15:51 Güncelleme: 23 Şubat, 2024 15:51 Ereğli Liman onarım inşaatı için süreç başladı

AK Parti Zonguldak Milletvekili Saffet Bozkurt, Ereğli Limanı Kuzey Mendireği Onarım İnşaatının yaklaşık maliyetinin 2 milyar TL olduğu ve projenin çalışmalarının tamamlanıp yapım ihale sürecine yönelik çalışmalar devam ettiğini söyledi.

Milletvekili Saffet Bozkurt yaptığı açıklamada: “Ereğli Limanı Kuzey Mendireğinde müzvardan 265 metrelik kısmında kronman duvarlarının yıkıldığı, tüm mendirek boyunca iç tanzimin dağıldığı, mendirek üzerinde bulunan Karadeniz Bölge Komutanlığına ait enerji tesis binalarının hasarlandığı, tesis binalarının zeminlerinde deplasmanların oluştuğu Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü’nce tespit edilmiştir.
Mevcut kronmanın duvar kısmı kaldırılarak 15 metre genişliğinde iç tarafı +4 m kotunda duvar kısmı ise +7.35 m kotunda yeni kronman tasarlanmıştır. Projede kret yüksekliği 7.35m, kret genişliği 11.30 m olarak tasarlanmış ve 43 tonluk antifer bloklar kullanılacaktır.
Ereğli Limanı Kuzey Mendireği Onarım İnşaatı yaklaşık maliyeti 2 milyar TL olan projenin çalışmaları tamamlanmış olup, yapım ihale sürecine yönelik çalışmalar devam etmektedir. Destek ve özverili çalışmalarından dolayı Altyapı Yatırımları Genel Müdürü Yalçın Eyigün ve Daire Başkanı Çağlar Tabak’a teşekkür ederim.” dedi.

Yorum Ekle