SON DAKİKA

Ereğli'de dere ıslah, rehabilitasyon işlemleri gerçekleştirilecek...

Karadeniz Ereğli'de yaşanan sel felaketinin ardından dere ıslah, rehabilitasyon işlemleri gerçekleştirilecek. Çaycuma ve Saltukova'da da çeşitli projeler yer alıyor. 22 Aralık, 2023 15:04 Güncelleme: 22 Aralık, 2023 15:04 Ereğli'de dere ıslah, rehabilitasyon işlemleri gerçekleştirilecek...

Karadeniz Ereğli'de yaşanan sel felaketinin ardından dere ıslah, rehabilitasyon işlemleri gerçekleştirilecek. Çaycuma ve Saltukova'da da çeşitli projeler yer alıyor.

Zonguldak AK Parti Milletvekili Saffet Bozkurt yayınladığı yazılı basın açıklamasında şunları kaydetti;

"Ereğli / Soğanlıyörük Yerleşim Yeri ve Arazileri Yörük Deresi Islahı (800 metre çift taraflı beton ağırlık duvarı, 3 adet menfezi ve duvar üzeri korkuluk yaptırılacaktır.) Ereğli / Pençes Deresi Rehabilitasyonu 1 Kısım (Pençeş Deresi çift taraflı 2700 metre beton ağırlık duvarı ve 4 adet betonarme menfez, yanderelerde 1000 m beton ağırlık duvarı ile 2 adet menfez imalatı yapılacaktır.) Ereğli / Pençes Deresi Yukarı Havza Islahı (Pençeş Deresinde; 3 adet ıslah sekisi ve 3 adet beton tersip bendi ile korkuluk ve uyarı levhası imalatları yapılacaktır.) Çaycuma Perşembe Deresi 2 Kısım (3300 metre çift taraflı beton ağırlık duvarı, duvar üzeri korkuluk ve 1 adet araç köprüsü yaptırılacaktır.) Saltukova / Çorak Deresı Islahı (5500 metre çift taraflı istifli taş tahkimatlı sedde, 3 adet köprü ve korkuluk imalatları yapılacaktır.) Belirtilen işlerin ihaleleri yapılmış olup, değerlendirme süreci devam etmektedir." 

 

Yorum Ekle