Ana Sayfa Güncel Ereğli Belediyesi’nde Romacted Programı 2. Aşama Çalışmaları Devam Ediyor

Ereğli Belediyesi’nde Romacted Programı 2. Aşama Çalışmaları Devam Ediyor

Kdz.Ereğli Belediyesi, Roman toplulukların yerelde entegrasyonunu arttırmak amacıyla 2019 yılında uygulamaya başladığı ve 2022 yılında 2 . Aşamasına geçtiği ROMACTED projesi ile ilgili çalışmalarını sürdürüyor. 2. Aşama çalışmaları kapsamında Eylül ayı içerisinde Roman vatandaşlara farklı alanlarda hizmetler ulaştırmak amacıyla belediye bünyesinde ROMACTED Masası kuruldu.

Giriş Tarihi: 20 Eylül 2023 Çarşamba 19:27
Ereğli Belediyesi’nde Romacted Programı 2. Aşama Çalışmaları Devam Ediyor

Avrupa Konseyi, Avrupa Birliği (AB) ortaklığında yürütülen ROMACTED programının 2. Aşaması kapsamında Kdz. Ereğli Belediyesi’nde çalışmalar devam ediyor.

Eylül ayı içerisinde Kdz. Ereğli Belediyesi ROMACTED yetkilisi ile birlikte Program Kolaylaştırıcısı Selçuk Karadeniz çeşitli kurum ziyaretleri gerçekleştirerek çalışmalar hakkında kendilerine bilgi verirken, oluşturulan toplum eylem grubunun katılımı ile yapılan değerlendirme toplantısında gelecek dönem çalışmaları hakkında konuşuldu.

Çalışmalar doğrultusunda Roman topluluklar ile iletişim kurarak, ihtiyaçları doğrultusunda daha sağlıklı hizmetler ulaştırmak açısından Kdz.Ereğli Belediyesi binası 1. katta ROMACTED masası kurulurken, belediye aracılığıyla eğitim, sağlık, sosyal içerme, farkındalık arttırma ve danışmanlık gibi alanlarda hizmet ulaştırmak hedefleniyor.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz 7 Mürettebatı arama çalışmaları devam ediyor...

7 Mürettebatı arama çalışmaları devam ediyor...

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık