SON DAKİKA

Ereğli Belediyesi’nde Romacted Programı 2. Aşama Çalışmaları Devam Ediyor

Kdz.Ereğli Belediyesi, Roman toplulukların yerelde entegrasyonunu arttırmak amacıyla 2019 yılında uygulamaya başladığı ve 2022 yılında 2 . Aşamasına geçtiği ROMACTED projesi ile ilgili çalışmalarını sürdürüyor. 2. Aşama çalışmaları kapsamında Eylül ayı içerisinde Roman vatandaşlara farklı alanlarda hizmetler ulaştırmak amacıyla belediye bünyesinde ROMACTED Masası kuruldu. 20 Eylül, 2023 16:27 Güncelleme: 20 Eylül, 2023 16:27 Ereğli Belediyesi’nde Romacted Programı 2. Aşama Çalışmaları Devam Ediyor

Avrupa Konseyi, Avrupa Birliği (AB) ortaklığında yürütülen ROMACTED programının 2. Aşaması kapsamında Kdz. Ereğli Belediyesi’nde çalışmalar devam ediyor.

Eylül ayı içerisinde Kdz. Ereğli Belediyesi ROMACTED yetkilisi ile birlikte Program Kolaylaştırıcısı Selçuk Karadeniz çeşitli kurum ziyaretleri gerçekleştirerek çalışmalar hakkında kendilerine bilgi verirken, oluşturulan toplum eylem grubunun katılımı ile yapılan değerlendirme toplantısında gelecek dönem çalışmaları hakkında konuşuldu.

Çalışmalar doğrultusunda Roman topluluklar ile iletişim kurarak, ihtiyaçları doğrultusunda daha sağlıklı hizmetler ulaştırmak açısından Kdz.Ereğli Belediyesi binası 1. katta ROMACTED masası kurulurken, belediye aracılığıyla eğitim, sağlık, sosyal içerme, farkındalık arttırma ve danışmanlık gibi alanlarda hizmet ulaştırmak hedefleniyor.

Yorum Ekle