SON DAKİKA

Ereğli Belediyesi, memurlara en yüksek orandan zam yaptı

Kdz. Ereğli Belediyesi ile Tüm Bel-Sen arasında Belediyede çalışan 207 memur ve sözleşmeli personeli kapsayan toplu sözleşme 1 yıllığına imzalandı. Memurlara en yüksek orandan zam verdiklerini belirten Başkan Posbıyık, “Hayırlı olsun” dedi. 18 Ocak, 2022 08:16 Güncelleme: 18 Ocak, 2022 08:16 Ereğli Belediyesi, memurlara en yüksek orandan zam yaptı

Kdz. Ereğli Belediyesi’nde çalışan 207 memur ve sözleşmeli personeli kapsayan 2022 yılına ait toplu sözleşme, Tüm Bel-Sen sendikası ile imzalandı.

Başkanlık makamında gerçekleşen imza törenine Belediye Başkan Yardımcısı Selma Açıkgöz, Başkan Danışmanı Atike Önder, Tüm Bel-Sen Zonguldak Şube Başkanı İsmail Sefertaş, Mali Sekreter Hakkı Altınkaya ve İl ve İşyeri Temsilcisi Maide Kelenpeli katıldı. Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Tüm Bel-Sen Zonguldak Şube Başkanı İsmail Sefertaş ile birlikte 1 yılı kapsayan sözleşmeye imza attı.

Başkan Posbıyık, sözleşmede memurlarla ilgili olarak, yasanın öngördüğü en yüksek oranda zam yaptı.

Sözleşmenin çalışanlara hayırlı olmasını dileyen Başkan Posbıyık şunları söyledi:

“Her zaman olduğu gibi ben yanımda çalışan personeli korurum. Yasaların verdiği imkanlar ölçüsünde en iyisini yapmaya çalışırım, çalıştım. Kamu görevlilerinin maaşlarına, en yüksek devlet memurları maaşına (Ek gösterge dahil) ilişkin oran olan yüzde 120 üzerinden zam yaptık. Hayırlı olsun.”

Tüm Bel-Sen Zonguldak Şube Başkanı İsmail Sefertaş ve İl ve İşyeri Temsilcisi Maide Kelenpeli, memur ve sözleşmeli çalışanlar adına Başkan Posbıyık’a çiçek takdim etti.

Yorum Ekle