SON DAKİKA

ERDEMİR'DE PATLAMA MEYDANA GELDİ

Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları’nda (ERDEMİR) gaz sıkışmasından dolayı patlama meydana geldi 06 Aralık, 2013 16:02 Güncelleme: 06 Aralık, 2013 16:02 ERDEMİR'DE PATLAMA MEYDANA GELDİ

Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları’nda (ERDEMİR) gaz sıkışmasından dolayı patlama meydana geldi.

Edinilen bilgiye göre, dün gece saatlerinde yüksek fırından çelikhaneye malzeme götürülüş sırasında 'torpido' olarak isimlendirilen bölümde, gaz sıkışması sebebiyle patlama meydana geldi. Patlama sonrası çıkan yangını Erdemir itfaiye ekipleri müdahale ederek kısa sürede söndürdü.

Patlama sırasında olay mahallinde yangına karşı kamufle kıyafetle çalışan bir işçi, ayağına ve eline gelen demir parçalarıyla hafif yaralandı. ERDEMİR'e ait ambulans ile Ereğli Devlet Hastanesi’ne götürülen Şendağ Şentürk (38) ayakta yapılan tedavisinden sonra taburcu edildi.

ERDEMİR yetkilileri tarafından gazetecilere gönderilen açıklamada "Normal proses gereği sıcak sıvı madenin taşındığı torpido içerisinde sıkışan gazların aniden dışarıya çıkmak istemesi sonucu köpürme ve yüksek ses çıkması meydana gelmiştir. Herhangi bir sorun yoktur, sistem normal çalışmaktadır." denildi.

Yorum Ekle