SON DAKİKA

Engelli kızın kimden hamile kaldığı DNA testi ile belirlendi...

Karadeniz Ereğli ilçesinde hamile kalan 17 yaşındaki engelli kızın kimden hamile kaldığı DNA testi ile belirlendi. 12 Ekim, 2023 14:56 Güncelleme: 12 Ekim, 2023 14:56 Engelli kızın kimden hamile kaldığı DNA testi ile belirlendi...

Karadeniz Ereğli ilçesinde hamile kalan 17 yaşındaki engelli kızın babası yapılan DNA testi ile belirlendi.
Olay Haziran ayın da ilçeye bağlı Yeniköy köyünde meydana geldi. Iddiaya göre 17 yaşındaki engelli olan M.A. rahatsızlanması üzerine İlçedeki Özel hastaneye gitti. Burada yapılan tetkiklerde M.A. nın 7 aylık hamile olduğu ortaya çıktı. Olayın bildirilmesi üzerine Uzman Psikolog eşliğide ifadesi alınan M.A., köyde olduğu dönemde G.A. isimli şahsın kendisine zorla sahip olduğunu ve bu durumu ailesine söyleyemediğini kaydetti.
Alınan ifadenin ardından gözaltına alınan G.A. ve M.A. adliyeye sevk edildi.

MAHKEMEDE MUHTARINDA İSMİNİ VERDİ...
Adliyeye sevk edilen M.A. Savcılık ifadesinde G.A. nın dışında köy muhtarı O.A. nın da kendisi ile ilişkiye girmek istediğini söylemesi üzerine köy muhtarı O.A. da göz altına alındı. Her iki isimde Savcılık ifadelerinin ardından serbest bırakıldı.

DNA TESTİ BABAYI ORTAYA ÇIKARDI...
Yaşanan olayda babanın tespit edilmesi için Savcılık makamı DNA testi istedi.
Doğumu gerçekleştiren M.A. nın çocuğundan alınan DNA örneği köy muhtarı O.A. ile eşleşince köy muhtarı O.A. yeniden göz altına alındı. Yeniköy muhtarı O.A. Jandarma karakolunda tamamlanan işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Savcılık ifadesinin ardından mahkemeye sevk edilen muhtar O.A. mahkeme heyetince tutuklanarak Beycuma cezaevine gönderildi.

Yorum Ekle