SON DAKİKA

Dikmen, yoğun bir günü geride bıraktı...

Aday adaylığı sürecindeki ziyaretlerini sürdüren Cumhuriyet Halk Partisi Karadeniz Ereğli Belediye Başkan Aday Adayı Muhittin Dikmen, yoğun bir günü geride bıraktı. 08 Kasım, 2023 15:55 Güncelleme: 08 Kasım, 2023 15:55 Dikmen, yoğun bir günü geride bıraktı...

Aday adaylığı sürecindeki ziyaretlerini sürdüren Cumhuriyet Halk Partisi Karadeniz Ereğli Belediye Başkan Aday Adayı Muhittin Dikmen, yoğun bir günü geride bıraktı.
8 Kasım Çarşamba günü ilk olarak sabah saatlerinde Kestaneci mahallesinde düzenlenen Uzun Mehmet’i Anma ve Kömür Günü törenine katılan Muhittin Dikmen, öğle saatlerinin ilk diliminde de Karadeniz Ereğli Lisesi Mezunları Derneği yönetimini ziyaret etti.
Uzun Mehmet’i Anma ve Kömür Günü etkinliğinin ardından her 8 Kasım’da Kestaneci muhtarı Yücel Gökmen tarafından protokol üyeleri için verilen kahvaltı ikramına katılan Muhittin Dikmen, misafirperverliklerinden dolayı muhtar Yücel Gökmen, eşi Hatice Gökmen ve mahalle sakinlerine teşekkür etti.
Kestaneci mahallesindeki buluşmanın ardından Karadeniz Ereğli lisesi Mezunlar Derneği ziyaretini gerçekleştiren Dikmen'i kalabalık bir topluluk karşıladı. 12.40’ta gerçekleşen ve yaklaşık bir saat süren ziyarette Muhittin Dikmen ve eşi Tunay Dinçer Dikmen’i dernek başkanı Nalan Genç ve yöneticiler ağırladı. Ziyarette Genç’in yanı sıra Karadeniz Ereğli Lisesi Mezunları Derneği Başkan Yardımcısı İrfan Kılıçarslan, Dernek Sekreteri Gülbin Aras Macit, Sayman Ümit Eker ve yönetim kurulu üyeleri Hediye Şen, Zeynep Bıçakçı, Berna Ataoğlu ve İbrahim Güneri de hazır bulundu.
Kalabalık bir topluluk tarafından misafir edilmekten dolayı çok mutlu olduğu gözlenen Dikmen, dernek yöneticilerine kendisi ve başkan adaylığındaki temel hedefleri hakkında bilgiler verdi. Çok sayıda eğitim yuvasının olduğu kentte mezun dernekleri arasında Ereğli Lisesi Mezunları Derneği’nin müstesna bir yeri olduğuna işaret eden Dikmen; “Bir mezunlar derneği olarak sizlerin hemen her dönemde çok güzel faaliyetlere imza attığınızı görüyoruz. Yaptığınız çalışmalarla ve özellikle de toplum yararına olan işlerle adınızdan bahsettiriyorsunuz.”, dedi.

Partisi tarafından Karadeniz Ereğli Belediye Başkan Adayı olarak gösterilmesi durumunda proje bazında ortaya konulacak her hedefte sivil toplum kuruluşlarına ve meslek odalarına çok ihtiyacı olacağını ve Karadeniz Ereğli’yi her kesimden insanla birlikte yönetmek istediğini belirten CHP Belediye Başkan Aday Adayı Muhittin Dikmen şu görüşleri de sundu:
“Bu kentte beraber yaşadığımız insanların çoğu, gerek babaannemden gerekse de annem ve babamdan dolayı beni iyi tanırlar. Sizlerin içinde de aile büyüklerimi yakından bilen insanlar var. Bu, bana ayrı bir güç de veriyor. Gittiğim her yerde şahsıma gösterilen ilgi ve teveccüh de beni onurlandırıyor. Belediye Başkanı olabildiğim takdirde kentimin insanlarına hizmet verme şansına sahip olacağım için ayrıca büyük bir mutluluk duyduğumu ifade etmek isterim. Bugün burada çok güzel karşılandım. Beni çok mutlu ettiniz. Tanıdık yüzlerle bir arada olunca kendimi yuvamda hissettim. Bana bu duyguyu yaşattığınız için de ayrıca teşekkür ediyorum.”

Yönetim kurulundaki ekip arkadaşlarıyla birlikte konuklarını misafir eden Karadeniz Ereğli Lisesi Mezunları Derneği Başkanı Nalan Genç de Dikmen çiftine ziyaretleri için teşekkür etti.
*
CHP Karadeniz Ereğli Belediye Başkan Aday Adayı Muhittin Dikmen, gerçekleştirdiği bu ziyaretin ardından da, 2-8 Kasım tarihleri arasında düzenlenen etkinliklerle kutlanan Lösemili Çocuklar Haftası dolayısıyla LÖSEV Karadeniz Ereğli Şubesi tarafından düzenlenen korteje katıldı. Protokol üyeleri ve çocuklarla birlikte yürüyüşe ve yürüyüş sonrasında Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törene de katılan Dikmen’e vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gösterildiği gözlendi. Dikmen kendisiyle fotoğraf çektirmek isteyen vatandaşlarla da hatırla fotoğrafları çektirdi.

Yorum Ekle