SON DAKİKA

Dikmen: "Yapılacak her çalışma sizinle anlam kazanır"

Cumhuriyet Halk Partisi Karadeniz Ereğli Belediye Başkan Aday Adayı Muhittin Dikmen, 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla Karadeniz Ereğli Muhtarlar Derneği’ne tebrik ziyareti gerçekleştirdi. 19 Ekim, 2023 17:02 Güncelleme: 19 Ekim, 2023 17:02 Dikmen: "Yapılacak her çalışma sizinle anlam kazanır"

Cumhuriyet Halk Partisi Karadeniz Ereğli Belediye Başkan Aday Adayı Muhittin Dikmen, 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla Karadeniz Ereğli Muhtarlar Derneği’ne tebrik ziyareti gerçekleştirdi.
Saat 14.30’da gerçekleşen ziyarette, Dikmen’i, rahatsızlığı dolayısıyla tedavi gören dernek başkanı Şükrü Kılıç’ın yokluğunda başkan vekili Nazif Kaplan ve bazı yönetim kurulu üyeleri ağırladı.
Konuklarına teşekkür eden Nazif Kaplan, adaylık mücadelesinde Muhittin Dikmen’e başarılar dilerken şunları söyledi:
“Bizleri bu günümüzde yalnız bırakmadığınız için muhtarlar adına size çok teşekkür ederim. Ayrıca, CHP’deki belediye başkan aday adaylığınızı da kutluyoruz. Bizi ziyaret etmek için geldiniz; yüreğinize sağlık.”
Kaplan ve yönetim kuruluna misafirperverliklerinden dolayı teşekkür eden Muhittin Dikmen de ziyarette yaptığı konuşmada özetle şu görüşleri sundu:
“Öncelikle dernek başkanı sayın Şükrü Kılıç muhtarımıza acil şifalar diliyorum. Allah bir daha, hiçbirinize böyle sorunlar yaşatmasın. Hepinize Allah sağlık versin; sizlere ihtiyacımız var.
Ben de Ereğli’nin içinden bir kardeşiniz, bir arkadaşınızım. Sizlerin içinde bile kardeşlerim, ağabeylerim var. Allah nasip ederse bu yola çıktım. İnşallah muvaffak olabilirsem, sizlerle birlikte yapmak istediğim güzel projelerim var. Partim bana bu adaylık şansı verir belediye başkanı olursam, bu kentte karar mercii Karadeniz Ereğli halkı olur. Benim gördüğüm gerçek şu ki, Karadeniz Ereğli hiçbir zaman hak ettiği yerde olmadı. Bizim maalesef daha bir karakolumuz yok; kent meydanımız yok… Belediye binamız yok; kaymakamlığımız geçici yerinde…

Kar yağdığında bile siz muhtarların ne tür sıkıntılar yaşadığınızı hepimiz biliyoruz. Kısa bir süre önce de Hamzafakıllı’da bir sel felaketi yaşadık. Biraz ihmal edilmiş bir kentiz. Bu, bizlerden de kaynaklandı. Ben belediye başkanı olursam, ayda en az bir kere, bütün mahalle muhtarlarının da katılımlarıyla toplantılar yapacağım. O toplantılarda bütün mahalle muhtarlarımızı dinleyeceğim. Muhtarların dile getirecekleri bütün sorunları benimle birlikte belediyede görevli daire müdürleri de not alacak. Böyle bir çalışma daha iyi olmaz mı? Ben bu birlik-beraberliği sağlamaya çalışacağım. Sizler, muhtarlar olarak, mahallelerinizin ve köylerinizin en sevilen isimlerisiniz. Dolayısıyla bu kentte yapılacak her çalışma, sizlerle beraber yapılırsa anlam kazanır. Ben de isterim Ereğli-İstanbul arasında hızlı tren seferi olmasını; ama bu 2 milyar dolarlık bir proje. Böyle projeler bizim boyumuzu aşar. Biraz da kendimizi bilmek, haddimizi bilmek zorundayız. Bütçelerimizi bilmek gerekiyor. Eğer biz Karadeniz Ereğli’de insanları birleştirebileceksek, proje yapmasını bilen insanlarla bir araya gelebileceksek bunu sağlayacak olan da öncelikle muhtarlarımızdır.”

Yorum Ekle